Tag: biznes

28 listopada 2019
Split payment – dla kogo od 1 listopada obowiązkowy?
Na czym polega split payment? Kto obowiązkowo musi stosować ten mechanizm? Jakie są konsekwencje niestosowania split payment?
13 września 2019
Leasing samochodu czy zakup za gotówkę
Branża motoryzacyjna promuje leasing jako najlepsze narzędzie optymalizacji podatkowej. Leasing czy zakup za gotówkę? Co jest bardziej korzystne?
30 lipca 2019
Innovation Box - kto może skorzystać z preferencyjnej stawki podatkowej 5%?
Od początku 2019 r. w obu ustawach o podatkach dochodowych funkcjonuje tzw. Innovation Box. Co należy zrobić, aby skorzystać z ulgi Innovation Box?
25 lipca 2019
Markety będą płacić za marnowanie żywności
Sejm uchwalił ustawę o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności. Co znalazło się w ustawie? Do czego będą zobowiązane markety?
18 lipca 2019
Umowa zbycia udziałów w spółce z o.o. Wzór umowy zbycia udziałów w spółce z o.o. - Generator Umów
Zbycie udziałów w spółce z o.o. to sprzedaż, darowizna lub zamiana, której przedmiotem jest udział. Czym jest umowa sprzedaży udziałów w spółce z o.o.?
16 lipca 2019
Niewpisanie członka zarządu do rejestru a odpowiedzialność za długi spółki
Sąd odmówił wpisania do rejestru członka zarządu, który z uwagi na wyrok nie mógł pełnić tego stanowiska. Jak wpływa to na odpowiedzialność za długi spółki?
10 lipca 2019
Jak założyć stowarzyszenie?
Stowarzyszenie jest dobrowolnym, samorządnym, trwałym zrzeszeniem o celach niezarobkowych. Jak założyć stowarzyszenie? Instrukcja krok po kroku.
4 lipca 2019
Agio - cechy, pojęcie, funkcja. Encyklopedia Prawa
Kodeks spółek handlowych przewiduje zakaz obejmowania udziałów po cenie niższej niż ich wartość nominalna. Kiedy mamy do czynienia z tzw. agio?
3 lipca 2019
Jak założyć jednoosobową działalność gospodarczą?
Jak założyć działalność gospodarczą? Dowiedz się w jaki sposób założyć działalność gospodarczą w Polsce.
12 marca 2019
Kobiety w Polsce zarabiają coraz więcej
Jak przedstawia się aktywność zawodowa kobiet w Polsce? Czy Polki nadal zmagają się z nierównym traktowaniem, zarabiając mniej? Poznaj wyniki raportu.