Tag: działalność gospodarcza

29 czerwca 2020
Czym jest działalność reglamentowana? Koncesja, zezwolenie, wpis do działalności regulowanej
Czym jest działalność reglamentowana? Czy na alkohol w sklepie potrzebna jest koncesja? Kiedy na prowadzenie działalności potrzebne jest zezwolenie?
23 kwietnia 2020
Forma prawna działalności gospodarczej - którą wybrać?
Forma prawna działalności gospodarczej - którą wybrać? Jakie są wady i zalety poszczególnych form? Dowiedz się więcej na ten temat.
15 kwietnia 2020
Czym jest zawieszenie działalności gospodarczej? Co się z tym wiąże?
Co oznacza zawieszenie działalności gospodarczej? W jaki sposób zrobić to prawidłowo? Czy zawieszenie działalności gospodarczej coś kosztuje?
31 marca 2020
Działalność gospodarcza w mieszkaniu – jak ją założyć i prowadzić?
Działalność gospodarcza w mieszkaniu - jakie są wady i zalety takiego rozwiązania? Co warto wiedzieć decydując się na prowadzenie działalności w mieszkaniu?
21 lutego 2020
Zatajenie prowadzenia działalności gospodarczej (firmanctwo)
Kodeks karny skarbowy statuuje klasyczny rodzaj deliktu skarbowego w postaci tzw. firmanctwa. Co grozi za zatajenie prowadzenia działalności gospodarczej?
10 grudnia 2019
Wykonywanie działalności gospodarczej bez zgłoszenia
Prowadzenie działalności wiąże się z koniecznością spełnienia wielu kryteriów. Jakie są konsekwencje wykonywania działalności gospodarczej bez zgłoszenia?
7 listopada 2019
Kontrola działalności gospodarczej. Prawa i obowiązki przedsiębiorcy
Przedsiębiorca obarczony jest licznymi obowiązkami. Podlega on również kontroli. Na jakich zasadach może zostać przeprowadzona kontrola działalności gospodarczej?
19 września 2019
Korepetycje, zgoda sanepidu i działalność nierejestrowana
Korepetycje bez zakładania firmy? Zgoda sanepidu przy sprzedaży kanapek? Czym jest działalność nierejestrowana? Czy można tak sprzedawać alkohol?
30 lipca 2019
Innovation Box - kto może skorzystać z preferencyjnej stawki podatkowej 5%?
Od początku 2019 r. w obu ustawach o podatkach dochodowych funkcjonuje tzw. Innovation Box. Co należy zrobić, aby skorzystać z ulgi Innovation Box?
27 czerwca 2019
Okazjonalny najem lokalu nie jest prowadzeniem działalności gospodarczej
Czy okazjonalny najem lokalu mieszkalnego to prowadzenie działalności gospodarczej? Najem okazjonalny a działalność gospodarcza. Wyrok Sądu Najwyższego