Tag: kodeks wykroczeń

7 maja 2020
Cisza wyborcza w mediach społecznościowych - co można, a czego nie?
Czy "lajkowanie" profilu kandydata może oznaczać złamanie ciszy wyborczej? Sprawdź, co warto wiedzieć na temat ciszy wyborczej w mediach społecznościowych!
13 lutego 2020
Kiedy możliwe jest uchylenie się od mandatu?
W jakich przypadkach możliwe jest uchylenie się od mandatu? Dowiedz się, w jaki sposób skutecznie ubiegać się o uchylenie mandatu.
21 stycznia 2020
Szkodnictwo i paserstwo leśne
Czym jest paserstwo i szkodnictwo leśne? Jakie dokładnie działania są karane? Jaka kara za nie grozi? Dowiedz się więcej.
8 stycznia 2020
Czy fotoradar robi zdjęcia tyłu samochodu?
Zapewne każdy kierowca chociaż raz zadał sobie to pytanie, czy fotoradar robi zdjęcia tyłu samochodu? Czy jest to rzeczywiście możliwe?
30 grudnia 2019
Nieodpłatna praca na cele społeczne
W czasie odbywania kary ograniczenia wolności ukarany jest obowiązany do wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne. Według jakich zasad się to odbywa?
12 grudnia 2019
Kiedy sąd orzeka naganę?
Kara nagany stanowi najłagodniejszą spośród przewidzianych w katalogu kar. W jakich sytuacjach możliwe jest jej orzekanie?
10 grudnia 2019
Wykonywanie działalności gospodarczej bez zgłoszenia
Prowadzenie działalności wiąże się z koniecznością spełnienia wielu kryteriów. Jakie są konsekwencje wykonywania działalności gospodarczej bez zgłoszenia?
25 listopada 2019
Zatarcie i przedawnienie karalności wykroczeń
Gdy mowa o przedawnieniu, w grę może wchodzić przedawnienie karalności, przedawnienie wykonania kary lub zatarcie. Jak przedstawiają się te instytucje na gruncie kodeksu wykroczeń?
12 listopada 2019
Jeden czyn, dwie ustawy – czyli przestępstwo a wykroczenie
Czasami może dojść do sytuacji, w której sprawca jednym czynem narusza dwa przepisy dwóch różnych ustaw. Przestępstwo czy wykroczenie - co popełnił sprawca?
8 listopada 2019
Mandat za ogłoszenie umieszczone na słupie – co na to prawo?
Chcesz nakleić ogłoszenie na słupie? Uważaj, bo możesz zapłacić karę! Uliczny słup, kosz na śmieci czy parkowa ławka to nie tablice ogłoszeń.
1 2 3 6