Tag: kodeks wykroczeń

17 października 2019
Zdjęcie jako dowód w sprawie - czy zdjęcie może być jedynym dowodem?
Czy można traktować zdjęcie jako dowód w sprawie sądowej? Kiedy może być ono jedynym dowodem? Wejdź i dowiedz się wszystkiego na temat zdjęcia jako dowodu!
12 października 2019
Cisza wyborcza w mediach społecznościowych - co można, a czego nie?
Czy "lajkowanie" profilu kandydata może oznaczać złamanie ciszy wyborczej? Sprawdź, co warto wiedzieć na temat ciszy wyborczej w mediach społecznościowych!
4 października 2019
Puszczanie psa luzem w lesie - co za to grozi?
Co grozi za puszczanie psa luzem w lesie? Czy pies może biegać bez smyczy w lesie? Dowiedz się, co mówią przepisy na ten temat!
25 września 2019
Czy można nosić koszulkę z napisem „Policja”?
Znalezienie ofert sprzedaży koszulek z napisem „Policja”, „ABW” czy „CBŚ” nie nastręcza większych problemów. Czy można nosić koszulkę z napisem "Policja"?
20 września 2019
Parkowanie na drodze pożarowej - czy właściciel pojazdu może pozostać bezkarny?
Zgodnie z orzecznictwem NSA to zarządca ulicy powinien dbać, aby drogi pożarowe były przejezdne. Czy parkowanie na drodze pożarowej jest więc bezkarne?
19 września 2019
W jakim wieku dziecko może zostać samo w domu?
Co zrobić w sytuacji, w której jesteśmy zmuszeni do pozostawienia dziecka bez opieki? W jakim wieku dziecko może zostać samo w domu?
17 września 2019
Czy można cofać na drodze jednokierunkowej?
Celowe poruszanie się wstecz samochodem jest niedopuszczalne. A co w przypadku cofania na drodze jednokierunkowej? Dowiedz się więcej na Kruczek.pl!
4 września 2019
Zakaz wstępu do lasu – wyrok Sądu Najwyższego
Sąd Najwyższy wydał wyrok w sprawie zakazu wstępu do lasu. Czy przepisy pozwalają na wprowadzenie zakazu nieograniczonego terminem?
12 sierpnia 2019
Żebranie w miejscu publicznym - co za to grozi?
Kodeks wykroczeń przewiduje kary za żebranie w miejscu publicznym. Jaka kara może spotkać osobę, która nie stosuje się do tego zakazu?
5 sierpnia 2019
Niewskazanie sprawcy wykroczenia. Czy to się opłaca?
Przejazd z dużą prędkością obok fotoradaru czy nieprawidłowe parkowanie oznacza mandat i punkty karne. Czy niewskazanie sprawcy wykroczenia się opłaca?