Tag: kodeks wykroczeń

25 listopada 2019
Zatarcie i przedawnienie karalności wykroczeń
Gdy mowa o przedawnieniu, w grę może wchodzić przedawnienie karalności, przedawnienie wykonania kary lub zatarcie. Jak przedstawiają się te instytucje na gruncie kodeksu wykroczeń?
12 listopada 2019
Jeden czyn, dwie ustawy – czyli przestępstwo a wykroczenie
Czasami może dojść do sytuacji, w której sprawca jednym czynem narusza dwa przepisy dwóch różnych ustaw. Przestępstwo czy wykroczenie - co popełnił sprawca?
8 listopada 2019
Mandat za ogłoszenie umieszczone na słupie – co na to prawo?
Chcesz nakleić ogłoszenie na słupie? Uważaj, bo możesz zapłacić karę! Uliczny słup, kosz na śmieci czy parkowa ławka to nie tablice ogłoszeń.
29 października 2019
Posiadanie niebezpiecznego narzędzia – kiedy jest wykroczeniem?
Czy samo posiadanie noża jest wykroczeniem? Czy posiadanie maczety jest karalne? Dowiedz się, co na temat posiadania niezbezpiecznego narzędzia mówi prawo!
28 października 2019
Czym jest szalbierstwo i jakie są jego konsekwencje?
Szalbierstwo stanowi wykroczenie z art. 121 Kodeksu wykroczeń. Dowiedz się, na czym polega szalbierstwo i jakie są jego konsekwencje!
22 października 2019
Co prawo mówi o kwestiach zapobiegania chorobom?
W polskim prawie została uregulowana kwestia nieprzestrzegania nakazów lub zakazów związanych ze zwalczaniem chorób zakaźnych. Jakie są konsekwencje takich zaniechań?
17 października 2019
Zdjęcie jako dowód w sprawie - czy zdjęcie może być jedynym dowodem?
Czy można traktować zdjęcie jako dowód w sprawie sądowej? Kiedy może być ono jedynym dowodem? Wejdź i dowiedz się wszystkiego na temat zdjęcia jako dowodu!
12 października 2019
Cisza wyborcza w mediach społecznościowych - co można, a czego nie?
Czy "lajkowanie" profilu kandydata może oznaczać złamanie ciszy wyborczej? Sprawdź, co warto wiedzieć na temat ciszy wyborczej w mediach społecznościowych!
4 października 2019
Puszczanie psa luzem w lesie - co za to grozi?
Co grozi za puszczanie psa luzem w lesie? Czy pies może biegać bez smyczy w lesie? Dowiedz się, co mówią przepisy na ten temat!
25 września 2019
Czy można nosić koszulkę z napisem „Policja”?
Znalezienie ofert sprzedaży koszulek z napisem „Policja”, „ABW” czy „CBŚ” nie nastręcza większych problemów. Czy można nosić koszulkę z napisem "Policja"?
1 2 3 5