Tag: majątek

18 sierpnia 2021
Związek nieformalny (konkubinat) a podział majątku
Związek nieformalny a podział majątku - jak kształtuje się podział majątku w sytuacji zakończenia nieformalnego związku, jakim jest konkubinat?
22 lipca 2021
Czym jest intercyza?
Czym jest intercyza? Kiedy warto spisać intercyzę? Co należy do majątku osobistego każdego z małżonków? Dowiedz się więcej na ten temat.
19 sierpnia 2020
Podwyższenie alimentów na dziecko – kiedy jest możliwe?
Czym są alimenty? Kiedy możliwe jest podwyższenie alimentów? W jaki sposób można się o to ubiegać? Dowiedz się więcej na ten temat.
20 grudnia 2019
Podział majątku po rozwodzie
Istnieją dwa sposoby podziału majątku po rozwodzie. Jakie to sposoby? Jak prawidłowo dokonać podziału majątku po rozwodzie?
11 grudnia 2019
Do kogo należą pieniądze na koncie dziecka?
Zdarza się, że rodzice zakładają dzieciom konta bankowe i lokują na nich środki. Do kogo należą pieniądze na koncie dziecka i kto ma prawo nimi zarządzać?
24 czerwca 2019
Podział majątku między małżonkami a podatek
NSA orzekł, że mężczyzna nie musi rozliczyć w PIT kwoty uzyskanej ze sprzedaży nieruchomości, której właścicielem stał się po rozwodzie
29 stycznia 2019
Rozwód i podział majątku - czym jest majątek wspólny i jak go dzielić?
Podział majątku w teorii i praktyce. Jak można dzielić majatek? Czy zawsze wymagana jest droga sądowa? Czy można walczyć o prawo do zwierzaka?
11 października 2018
TSUE: skarga pauliańska w sądzie miejsca wykonania umowy
Sprawdź, dlaczego orzeczenie sędziów unijnych dotyczące skargi pauliańskiej jest przełomowe? Czy sędziowie stoją teraz po stronie pokrzywdzonych wierzycieli
22 sierpnia 2018
Skarga pauliańska a ucieczka z majątkiem za granicę
Sądy cywilne i komornicy to instytucje, które pomagają wierzycielom odzyskiwać należności. Problem zaczyna się wtedy, gdy dłużnik jest niewypłacalny. Taki stan jest niejednokrotnie skutkiem ucieczki z majątkiem. Aktywa często wyprowadzane są za granicę. Jak z tym walczyć? Dowiedz się, czym jest - skarga pauliańska.
24 października 2017
Podział spółki kapitałowej a odpowiedzialność za zobowiązania