Tag: OC

21 sierpnia 2019
Kiedy za kolizję zapłacimy z własnej kieszeni?
Są sytuacje, w których zakład ubezpieczeń może zażądać zwrotu wypłaconego świadczenia. Kiedy ubezpieczyciel może żądać zwrotu odszkodowania z OC?
27 marca 2019
Kolizja z pojazdem zarejestrowanym za granicą
Jak wygląda rozliczanie szkód spowodowanych przez kierującego pojazdem zarejestrowanym i ubezpieczonym w Polsce, a jak za granicą? Odszkodowanie
14 lutego 2019
Ustawa o kancelariach odszkodowawczych już w Sejmie
Kancelarie odszkodowawcze działają często w sposób wątpliwy etycznie. Nowa ustawa ma chronić poszkodowanych. Sprawdź, jakie zmiany czekają konsumentów.
23 stycznia 2019
Odszkodowanie z OC dopiero po zapłacie na rzecz poszkodowanego
Jeśli poszkodowany zwróci się bezpośrednio do sprawcy o naprawienie szkody, zobowiązany będzie musiał mu zapłacić z własnej kieszeni. Odszkodowanie z OC
15 stycznia 2019
Odpowiedzialność za spowodowanie wypadku na stoku narciarskim
Jazda na nartach staje się coraz bardziej popularna. Sport ten jest niestety obarczony dużym ryzykiem wypadku. Jak wygląda odpowiedzialność za szkody?
30 listopada 2018
Szkoda wyrządzona przez pasażera przy wysiadaniu z pojazdu a OC kierowcy
Do powstania uszkodzeń może doprowadzić pasażer opuszczający samochód. Kto w takim przypadku zapłaci za wyrządzone straty? | kruczek.pl
6 listopada 2018
PZU zmienia praktykę dla kierowców
PZU mógł ograniczać prawo konsumentów do wypowiedzenia umowy OC, gdy posiadali podwójne ubezpieczenie. To się jednak zmieni. Poznaj nowe zasady.
2 października 2018
Odpowiedzialność małżonka - współwłaściciela pojazdu za wypadek samochodowy
20 września 2018
Zmiany w ubezpieczeniach komunikacyjnych przyjęte przez rząd
12 września 2018
Naprawa pojazdu z OC – czy można wybrać nowe i oryginalne części?
Czy zarzuty co do zastosowania zbyt drogich części i skorzystania z usług warsztatu o cenach wyższych niż przeciętne są słuszne? Dowiedz się więcej.