Tag: podatek dochodowy

2 października 2019
Od nowego roku zamiast 18% podatek dochodowy wyniesie 17%
W 2020 r. obniżona zostanie stawka podatku dochodowego do 17%. Obok podwyższonych kosztów zatrudnienia w ramach umowy o pracę, zmiana ta ma spowodować zmniejszenie tzw. klina podatkowego
5 lipca 2019
Sprzedaż nieruchomości – opodatkowanie podatkiem dochodowym
Sprzedaż i zakup nieruchomości to transakcje, z którymi większość z nas, ma w swoim życiu do czynienia. Jak wygląda opodatkowanie sprzedaży nieruchomości?
10 kwietnia 2019
Rozliczenie PIT z małżonkiem – kiedy się opłaca?
Czy wspólne opodatkowanie jest korzystne? Co, jeśli jeden z małżonków w ogóle nie zarabia? Dowiedz się, jak obliczyć wspólny podatek.
8 kwietnia 2019
Rozliczenie straty podatkowej na nowych zasadach od 2019 r.
Od początku 2019 r. podatnicy PIT oraz podatnicy CIT mają możliwość rozliczenia straty podatkowej na nowych zasadach. Szybsze rozliczenie straty podatkowej.
15 marca 2019
Artysta może rozliczyć u fiskusa swój image - wyrok NSA
Zdaniem NSA artysta ma prawo rozliczyć u fiskusa zakup ubrań, jak również usług, takich jak: fryzjer i kosmetyczka? A pobyt w spa? Kupno samochodu?
10 stycznia 2019
Sprzedaż mieszkania bez podatku - zmiany w PIT
Od 1 stycznia 2019 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące opodatkowania dochodów ze sprzedaży nieruchomości. Sprawdź, kto zyska na nowelizacji.
8 stycznia 2019
Innovation Box - ulga podatkowa od własności intelektualnej. Zmiany w PIT i CIT
Innovation Box - prawo własności intelektualnej i ulga podatkowa. Co zmieni się w ustawie o PIT i ustawie o CIT? Ile wyniesie podatek dochodowy?
4 stycznia 2019
Zatrudnienie małżonka 2019 - wielka zmiana w rodzinnym PIT
Zatrudnienie małżonka we własnej firmie? Dzięki nowelizacji ustawy stanie się to łatwiejsze i bardziej opłacalne. Zobacz co się zmieniło w prawie.
3 stycznia 2019
Czym jest dywidenda? Jakie warunki musi spełnić przedsiębiorca by zyskać ulgę podatkową?
Kiedy spółka, która wypłaca dywidendę może uniknąć podwójnego opodatkowania? Poznaj warunki, dzięki którym może nastąpić zwolnienie z opodatkowania.
4 września 2018
Nowelizacja ustawy o podatku dochodowym - kryptowaluty