Tag: proces

7 kwietnia 2021
Apelacja cywilna – granice zaskarżenia
Sąd odwoławczy rozpoznaje sprawę, a nie apelację – środek odwoławczy moderuje granice jej rozpoznania. Jakie są granice apelacji w postępowaniu cywilnym?
12 czerwca 2019
Masz prawo zachować milczenie – o prawach Mirandy słów kilka
Prawa Mirandy w Polsce - czy kodeks postępowania karnego przewiduje pouczenia, które należy przedstawić oskarżonemu przed przystąpieniem do przesłuchania?
23 maja 2019
Duchowny przy mównicy, czyli tajemnica spowiedzi w procesie karnym
Czy spowiedź może zostać wykorzystana przeciwko nam? Czym jest instytucja zakazu dowodowego? Postępowanie dowodowe, kodeks postępowania karnego
9 maja 2019
Obecność oskarżonego na rozprawie głównej
27 marca 2019
Zdepekować się czy nie?
Dobrowolne poddanie się karze. Wniosek o wydanie wyroku skazującego, bez postępowania dowodowego, obwarowany jest szeregiem warunków procesowych.
8 lutego 2019
Zwyczajne środki zaskarżenia w postępowaniu cywilnym
Osoba występująca przed sądem ma szansę na co najmniej dwukrotne rozpatrzenie własnej sprawy. Dowiedz się jak wyglądają zwyczajne środki zaskarżenia.
19 września 2018
Technika Reida – jak wymusić przyznanie się do winy?
Technika Reida jest dość kontrowersyjną metodą. Czy wymuszenie przyznania się do winy jest legalne? ? Dowiedz się o więcej. | kruczek.pl
22 sierpnia 2018
Skarga pauliańska a ucieczka z majątkiem za granicę
Sądy cywilne i komornicy to instytucje, które pomagają wierzycielom odzyskiwać należności. Problem zaczyna się wtedy, gdy dłużnik jest niewypłacalny. Taki stan jest niejednokrotnie skutkiem ucieczki z majątkiem. Aktywa często wyprowadzane są za granicę. Jak z tym walczyć? Dowiedz się, czym jest - skarga pauliańska.
17 sierpnia 2018
Współuczestnictwo w sporze wspólników spółki cywilnej
8 sierpnia 2018
Sprawy sądowe rodem z filmu: Michael Peterson
Poznaj sprawę, która dotyczyła amerykańskiego pisarza Michaela Petersona, który został oskarżony o zabójstwo własnej żony. Czy rzeczywiście dokonał tej strasznej zbrodni? Co mówiły dowody i jaki był przebieg sprawy, procesu? Dowiedz się więcej - kruczek.pl