Tag: radca prawny

16 kwietnia 2021
Kiedy profesjonalny pełnomocnik jest niezbędny?
Zdarza się, że w sądzie, w naszym imieniu, musi wystąpić profesjonalny pełnomocnik. Kiedy będzie to konieczne? Czym jest przymus adwokacko-radcowski?
22 lutego 2021
Adwokaci, radcy prawni, notariusze mogą wybrać ryczałt
Ryczałt dla prawników – od 2021 r. z ryczałtowego opodatkowania mogą również skorzystać prawnicy. Czy wybór ryczałtu będzie jednak zawsze opłacalny?
1 października 2020
Na co zwrócić uwagę przy wyborze prawnika?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze prawnika? Które kryteria są najważniejsze przy wyborze odpowiedniej osoby? Dowiedz się więcej.
29 września 2020
Ile kosztuje prawnik do prowadzenia sprawy sądowej?
W jakich sytuacjach powinniśmy szukać pomocy prawnika? Ile kosztuje prawnik i od czego zależy stawka? Dowiedz się więcej!
14 stycznia 2020
Obrona obligatoryjna w postępowaniu karnym
Czym jest obrona obligatoryjna? Jak wygląda obrona obligatoryjna w postępowaniu karnym? Kiedy obrona obligaoryjna jest wymagana?
7 stycznia 2020
Czy można reklamować usługi prawnicze?
Adwokaci i radcowie prawni mają pewne ograniczenia dotyczące reklamy usług prawniczych. Kiedy reklama usług prawniczych jest dopuszczalna?
7 listopada 2019
Jak wnioskować o przyznanie prawnika z urzędu?
Każda osoba, która znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, może wystąpić o przyznanie prawnika z urzędu. Jak tego dokonać?
30 lipca 2019
SN: Od radcy prawnego wymaga się wyższych standardów niż od przedsiębiorcy
Sąd Najwyższy rozpoznał sprawę radcy prawnego, który swoim działaniem zaszkodził spółce, w której pełnił obowiązki członka zarządu.
14 czerwca 2019
Prawnik bez uprawnień – czy pomoże w sądzie?
Success fee dozwolone? Pomoc prawna na etapie sądowym – czy może ją świadczyć prawnik bez uprawnień? Jakie jest stanowisko sądów w tym temacie?
16 kwietnia 2019
Po żabocie go poznasz – kolory w świecie prawniczym
Toga jest częścią stroju prawnika. Kolor żabotu zależy od wykonywanego zawodu prawniczego. Sprawdź, jakie kolory są przypisane do poszczególnych profesji.