Tag: radca prawny

14 stycznia 2020
Obrona obligatoryjna w postępowaniu karnym
Czym jest obrona obligatoryjna? Jak wygląda obrona obligatoryjna w postępowaniu karnym? Kiedy obrona obligaoryjna jest wymagana?
7 stycznia 2020
Czy można reklamować usługi prawnicze?
Adwokaci i radcowie prawni mają pewne ograniczenia dotyczące reklamy usług prawniczych. Kiedy reklama usług prawniczych jest dopuszczalna?
7 listopada 2019
Jak wnioskować o przyznanie prawnika z urzędu?
Każda osoba, która znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, może wystąpić o przyznanie prawnika z urzędu. Jak tego dokonać?
30 lipca 2019
SN: Od radcy prawnego wymaga się wyższych standardów niż od przedsiębiorcy
Sąd Najwyższy rozpoznał sprawę radcy prawnego, który swoim działaniem zaszkodził spółce, w której pełnił obowiązki członka zarządu.
14 czerwca 2019
Prawnik bez uprawnień – czy pomoże w sądzie?
Success fee dozwolone? Pomoc prawna na etapie sądowym – czy może ją świadczyć prawnik bez uprawnień? Jakie jest stanowisko sądów w tym temacie?
16 kwietnia 2019
Po żabocie go poznasz – kolory w świecie prawniczym
Toga jest częścią stroju prawnika. Kolor żabotu zależy od wykonywanego zawodu prawniczego. Sprawdź, jakie kolory są przypisane do poszczególnych profesji.
8 marca 2019
Kiedy profesjonalny pełnomocnik jest niezbędny?
Zdarza się, że w sądzie, w naszym imieniu, musi wystąpić profesjonalny pełnomocnik. Kiedy będzie to konieczne? Czym jest przymus adwokacko-radcowski?
13 grudnia 2018
Czy adwokat musi mieć pełnomocnika we własnej sprawie?
Czy adwokat musi mieć pełnomocnika we wlasnej sprawie? Czy adwokat może się sam reprezentować w sądzie? Czym jest przymus adwokacko-radcowski?
27 lipca 2018
Czy brat może być pełnomocnikiem w sprawach karnych?
Czy członkowie rodziny mogą pełnić funkcję pełnomocnika? Sprawdź! Na to pytanie odpowiada nasz prawnik. Wejdź i zobacz!
26 kwietnia 2018
Czy adwokat lub radca prawny może pełnić funkcję Inspektora Danych Osobowych?
Czy adwokat lub radca prawny może wykonywać swój zawód i jednocześnie pełnić funkcję Administratora Bezpieczeństwa Informacji lub Inspektora Ochrony Danych. Przygotowujesz się do wejścia w życie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osób fizycznych? Sprawdź, czy możesz pełnić funkcje ABI bądź IOD | kruczek.pl