Tag: testament

12 lutego 2020
Co to jest zapis windykacyjny?
Czym się charakteryzuje zapis windykacyjny? Dowiedz się, kiedy jest dopuszczalny, a w jakich sytuacjach będzie bezskuteczny.
13 stycznia 2020
Polecenie testamentowe – na czym polega?
Czym jest polecenie testamentowe? Jakie są warunki jego ustanowienia? Jakie obciążenia wynikają z niego dla spadkobiercy?
14 października 2019
Zachowek – co warto o nim wiedzieć?
Czym jest zachowek? Dowiedz się, czy spadkodawca może ustanowić spadkobiercą dowolnie wybraną przez siebie osobę, nawet spoza kręgu swoich najbliższych.
7 czerwca 2019
Dziedziczenie testamentowe i dziedziczenie ustawowe - Encyklopedia Prawa
Dziedziczenie testementowe i ustawowe. Od czego zacząć postępowanie spadkowe? Gdzie się udać? Kto, dlaczego i w jakim stopniu dziedziczy po zmarłej osobie?
6 czerwca 2019
Testament sporządzony pod wpływem narkotyków - czy jest ważny?
Testament sporządzony pod wpływem narkotyków a jego ważność. Czy osoba przyjmująca leki o charakterze narkotycznym może samodzielnie sporządzić testament?
21 maja 2019
A gdy będę umierał... - warunki ważności testamentu
By testament nie został unieważniony, muszą zostać spełnione pewne warunki. Warto wiedzieć, na jakich zasadach powstaje dokument i co musi zawierać.
11 stycznia 2019
Własnoręczny podpis a skan podpisu w świetle prawa
Kiedy wymagany jest własnoręczny podpis a kiedy wystarczy jedynie skan podpisu? Czy umowa może być ważna kiedy nie podpiszemu się imieniem i nazwiskiem?
31 grudnia 2018
Przebaczenie uprawnionemu do zachowku uprzednio wydziedziczonemu testamentowo
Dowiedz się, czym może skutkować przebaczenie uprawnionemu do zachowku, uprzednio wydziedziczonemu testamentowo. Czy zachowa on prawo do zachowku?
16 sierpnia 2018
Jak złożyć oświadczenie o przyjęciu spadku?
20 marca 2018
Czym jest testament? - Encyklopedia Prawa