Tag: testament

27 kwietnia 2021
Sukcesja firm – projekt ustawy o fundacji rodzinnej
Nowy sposób na sukcesję firm rodzinnych. Jakie kwestie reguluje projekt ustawy o fundacji rodzinnej? Dowiedz się, co zaproponowano w projekcie.
25 marca 2021
Czym jest zapis testamentowy?
Zapis testamentowy to rodzaj rozrządzenia testamentowego. Dowiedz się, na czyją rzecz można ustanowić zapis testamentowy.
10 lutego 2021
Notarialny Rejestr Testamentów
Notarialny Rejestr Testamentów to baza danych, do której wpisuje się testamenty. Czy każdy testament może zostać tutaj zarejestrowany?
15 września 2020
Ukrycie testamentu - czy można to zrobić?
Co grozi za ukrycie testamentu? Jakie konsekwencje prawne przewidują przepisy za taki czyn? Dowiedz się więcej na ten temat.
3 września 2020
Przyjęcie spadku – jak złożyć oświadczenie o przyjęciu spadku?
Przyjęcie spadku - jak zrobić to prawidłowo? W jaki sposób odpowiednio złożyć oświadczenie o przyjęciu spadku? Dowiedz się więcej.
14 maja 2020
Jak sporządzić testament?
Jak sporządzić testament, aby był on ważny i zabezpieczał interesy spadkodawcy oraz spadkobiercy? Dowiedz się więcej na temat testamentu.
12 lutego 2020
Co to jest zapis windykacyjny?
Czym się charakteryzuje zapis windykacyjny? Dowiedz się, kiedy jest dopuszczalny, a w jakich sytuacjach będzie bezskuteczny.
13 stycznia 2020
Polecenie testamentowe – na czym polega?
Czym jest polecenie testamentowe? Jakie są warunki jego ustanowienia? Jakie obciążenia wynikają z niego dla spadkobiercy?
14 października 2019
Zachowek – co warto o nim wiedzieć?
Czym jest zachowek? Dowiedz się, czy spadkodawca może ustanowić spadkobiercą dowolnie wybraną przez siebie osobę, nawet spoza kręgu swoich najbliższych.
7 czerwca 2019
Postępowanie spadkowe - przebieg
Czym jest postępowanie spadkowe? Jak wygląda w praktyce? Co należy o nim wiedzieć? Jak się do niego przygotować? Poradnik "krok po kroku"