Warszawscy kierowcy uważajcie! W środę protest taksówkarzy!

27 listopada 2018
/

Protest taksówkarzy w Warszawie rozpocznie się w środę o godzinie 12.00 do 14.00. Jak można się spodziewać, podróżowanie pojazdami będzie znacznie utrudnione. Powodem takiego stanu rzeczy jest wysłanie rządzącym "ostatniego ostrzeżenia". Następna blokada ulic odbędzie się w godzinach szczytu.

Związek Warszawski Taksówkarz podaje powód protestu

Cała działalność protestacyjna taksówkarzy opiera się na zwalczaniu "nielegalnych przewoźników". Zdaniem związkowców ludzie ci każdego dnia ich okradają. W dalszych słowach podkreślono również, że nie tracą jedynie oni. Ich "konkurencja" nie płaci podatków i ZUS-u, "czyli nie płacą na drogi, służbę zdrowia, szkoły, przedszkola. A ze wszystkiego korzystają."

W dalszej części komunikatu czytamy, że służby nie pomagają zwalczać "tanich przewoźników". Zdaniem związkowców pojawiają się również przypadki "krycia ich, gubienia dokumentów, zaginięcia zgłoszeń o przestępstwach, wysyłania jednej załogi do trzech różnych zgłoszeń, odmowie wszczęcia postępowania za porwanie, gdzie porywacza ścigała policja"

Wcześniejsze protesty

Warszawscy taksówkarze protestowali już dwa razy w tym roku. Pierwszy raz 5 czerwca, a kolejny 18 października. Postulat zawsze był taki sam: delegalizacja tzw. "tanich przewodników".

Protest 28 listopada 2018 roku

Zgodnie z zapowiedziami organizatorów w środę od godziny 12.00 do godziny 14.00 w ramach protestu taksówkarze będą utrudniać poruszanie się po ulicach. Punktami zapalnymi mają być dwa miejsca:

  • Błonie Stadionu Narodowego;
  • parking pod Torwarem.

Z wspomnianych wyżej miejsc ruszą dwie kolumny pojazdów, które mają spotkać się w samym centrum Warszawy. Organizatorzy, zapewne w celu nie ułatwiania obejścia protestu nie ujawniają dokładnej trasy poruszania się protestujących samochodów.

Źródło:

  • Związek Warszawski Taksówkarz
  • gazeta.pl
  • wydarzenie Facebook