Zapowiedź cyklu o zmianach w podatkach

5 stycznia 2018
hello world!

Drodzy Czytelnicy,

Z początkiem 2018 r. w istotny sposób znowelizowane zostały przepisy dotyczące podatków dochodowych. Część zmian wpisuje się w ogólnoświatowy trend walki z agresywną optymalizacją podatkową. Odnosi się to m.in. do zmian dotyczących kontrolowanych spółek zagranicznych, modyfikacji przepisów finansowania dłużnego czy też limitowania kosztów uzyskania przychodów usług doradczych. Inne zmiany mają poprawić warunki prowadzenia działalności gospodarczej. Pozytywnie ma wpłynąć: zwiększenie wartości środka trwałego bezpośrednio zaliczanego do kosztów uzyskania przychodów czy też wprowadzenie nowych zasad wpłaty zaliczek na podatek.

To nie koniec zmian

Poza zmianami, które weszły w życie od początku tego roku, czekają nas również liczne zmiany przepisów podatkowych w trakcie tego roku. Do takich nowości należy chociażby wprowadzenie w podatku VAT mechanizmu odwrotnego obciążenia – „split payment”.

Nowy cykl

Kompleksowe ujęcie tych wszystkich zagadnień w jednym artykule nie byłoby możliwe. Dlatego też Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, chcemy każdemu zagadnieniu poświęcić odrębny artykuł. Od najbliższego poniedziałku rozpoczynamy cykl artykułów dotyczących zmian w podatkach w 2018 r.

chevron-down
Copy link