Znamy już nazwiska sędziów dyscyplinarnych

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powołał 122 sędziów dyscyplinarnych. Rozpoczęli oni swoją pracę 1 lipca. Kandydatury pozytywnie zaopiniowała Krajowa Rada Sądownictwa.

Wybory te budziły kontrowersje. Część sędziów wręcz wystąpiła do ministerstwa z wnioskami o ich nieobsadzanie na tych stanowiskach. Jednakże w komunikacie ministerstwo poinformowało, że powierzenie wykonywania obowiązków nastąpiło zgodnie z ustawami: Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz Prawo o ustroju sądów wojskowych.

Zgodnie z poprzednio obowiązującą ustawą sędziowie dyscyplinarni byli losowani spośród sędziów danego sądu apelacyjnego. Po nowelizacji to do ministra sprawiedliwości należy wybór kandydatów spośród sędziów sądów powszechnych, posiadających przynajmniej 10-letni staż pracy na stanowisku sędziego, po zasięgnięciu opinii KRS.

Na stanowiska sędziów dyscyplinarnych powołani zostali: 

Sąd Apelacyjny w Białymstoku: 

Dariusz Czajkowski, sędzia Sądu Apelacyjnego w Białymstoku,

Marek Dąbrowski, sędzia Sądu Rejonowego w Białymstoku,

Ryszard Filipow, sędzia Sądu Okręgowego w Suwałkach,

Iwona Litwińska-Palacz, sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie,

Dariusz Małkiński, sędzia Sądu Apelacyjnego w Białymstoku,

Małgorzata Mieczkowska, sędzia Sądu Okręgowego w Łomży,

Olga Rybus, sędzia Sądu Okręgowego w Białymstoku,

Janusz Tańcula, sędzia Sądu Okręgowego w Łomży,

Małgorzata Tomkiewicz, sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie;

Sąd Apelacyjny w Gdańsku: 

Ludmiła Becińska, sędzia Sądu Rejonowego w Aleksandrowie Kujawskim,

Marek Goc, sędzia Sądu Okręgowego w Gdańsku,

Zbigniew Lewczyk, sędzia Sądu Okręgowego w Toruniu,

Rafał Matysiak, sędzia Sądu Okręgowego w Elblągu,

Marek Nadolny, sędzia Sądu Okręgowego w Słupsku,

Marek Niemczyk, sędzia Sądu Rejonowego w Toruniu,

Mariusz Pasternak, sędzia Sądu Okręgowego w Gdańsku,

Mirosław Tułodziecki, sędzia Sądu Okręgowego w Gdańsku,

Jarosław Turczyn, sędzia Sądu Okręgowego w Słupsku,

Marek Tyciński, sędzia Sądu Rejonowego w Toruniu,

Magdalena Wygonowska, sędzia Sądu Okręgowego w Elblągu,

Emilia Zaremba-Hołda, sędzia Sądu Rejonowego w Elblągu;

Sąd Apelacyjny w Katowicach: 

Adam Budowicz, sędzia Sądu Rejonowego w Zabrzu,

Anna Capik-Pater, sędzia Sądu Rejonowego w Rybniku,

Wojciech Głowacki, sędzia Sądu Rejonowego w Gliwicach,

Anna Górny, sędzia Sądu Rejonowego w Rybniku,

Adam Kanafek, sędzia Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej,

Wiesław Kosowski, sędzia Sądu Apelacyjnego w Katowicach,

Aneta Królak, sędzia Sądu Rejonowego w Częstochowie,

Monika Maciążek, sędzia Sądu Rejonowego w Zawierciu,

Tomasz Pidzik, sędzia Sądu Apelacyjnego w Katowicach,

Lucyna Pradelska-Staniczek, sędzia Sądu Okręgowego w Gliwicach,

Marek Sidełko, sędzia Sądu Okręgowego w Katowicach,

Gabriela Sobczyk, sędzia Sądu Okręgowego w Gliwicach,

Tadeusz Trojanowski, sędzia Sądu Okręgowego w Gliwicach,

Ilona Wita, sędzia Sądu Okręgowego w Gliwicach,

Marek Żurecki, sędzia Sądu Apelacyjnego w Katowicach;

Sąd Apelacyjny w Krakowie: 

Ireneusz Bieniek, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie.

Zygmunt Długogórski, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie,

Joanna Górecka, sędzia Sądu Rejonowego dla Krakowa-Podgórza w Krakowie,

Marek Imielski, sędzia Sądu Rejonowego dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie,

Elżbieta Jabłońska-Malik, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie,

Magdalena Jasińska, sędzia Sądu Rejonowego dla Krakowa-Podgórza w Krakowie,

Artur Łukawski, sędzia Sądu Rejonowego w Opatowie,

Marcin Ostrowski, sędzia Sądu Rejonowego w Kielcach,

Berenika Rusek, sędzia Sądu Rejonowego dla Krakowa-Śródmieścia w  Krakowie,

Agnieszka Smerdzyńska, sędzia Sądu Rejonowego w Kielcach,

Iwona Róziewicz, sędzia Sądu Rejonowego w Kielcach,

Katarzyna Wysokińska-Walenciak, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie;

Sąd Apelacyjny w Lublinie: 

Andrzej Bartecki, sędzia Sądu Rejonowego w Zamościu,

Jacek Chaciński, sędzia Sądu Okręgowego w Lublinie,

Jarosław Kowalski, sędzia Sądu Okręgowego w Lublinie,

Tomasz Orzeł, sędzia Sądu Rejonowego w Janowie Lubelskim,

Agnieszka Pawłowska, sędzia Sądu Okręgowego w Radomiu,

Ernest Plewa, sędzia Sądu Rejonowego w Kraśniku,

Dariusz Półtorak, sędzia Sądu Okręgowego w Siedlcach,

Marek Siwek, sędzia Sądu Apelacyjnego w Lublinie,

Przemysław Szyszka, sędzia Sądu Okręgowego w Zamościu;

Sąd Apelacyjny w Łodzi: 

Piotr Jan Cięciwa, sędzia Sądu Okręgowego w Łodzi,

Izabela Dercz, sędzia Sądu Apelacyjnego w Łodzi,

Krzysztof Eichstaedt, sędzia Sądu Apelacyjnego w Łodzi,

Małgorzata Frąckowiak-Kalinowska, sędzia Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi,

Lidia Grzelak, sędzia Sądu Rejonowego w Ciechanowie,

Mariusz Królikowski, sędzia Sądu Okręgowego w Płocku,

Przemysław Maciejewski, sędzia Sądu Rejonowego w Bełchatowie,

Wiktor Matysiak, sędzia Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w  Łodzi,

Jarosław Papis, sędzia Sądu Apelacyjnego w Łodzi,

Katarzyna Sztandar, sędzia Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim,

Paweł Urbaniak, sędzia Sądu Apelacyjnego w Łodzi,

Grzegorz Wasiński, sędzia Sądu Okręgowego w Łodzi;

Sąd Apelacyjny w Poznaniu: 

Mateusz Bartoszek, sędzia Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w  Poznaniu,

Robert Grześ, sędzia Sądu Rejonowego Poznań-Nowe Miasto i Wilda w  Poznaniu,

Przemysław Horak, sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu,

Sławomir Jęksa, sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu,

Tomasz Kosmalewicz, sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu,

Sławomir Kubiak, sędzia Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w  Poznaniu,

Leszek Matuszewski, sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu,

Karolina Obrębska, sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu,

Maciej Rozpendowski, sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu,

Wojciech Sych, sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu,

Paweł Szmidt, sędzia Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w Poznaniu,

Agata Trzcińska, sędzia Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w  Poznaniu;

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie: 

Adam Borowiec, sędzia Sądu Rejonowego w Rzeszowie,

Dariusz Lotycz, sędzia Sądu Okręgowego w Przemyślu,

Artur Pelc, sędzia Sądu Okręgowego w Rzeszowie,

Grażyna Pizoń, sędzia Sądu Rejonowego w Nisku,

Andrzej Szydło, sędzia Sądu Rejonowego w Rzeszowie,

Grzegorz Zarzycki, sędzia Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu,

Wioletta Zawora, sędzia Sądu Rejonowego w Rzeszowie;

Sąd Apelacyjny w Szczecinie: 

Tomasz Banaś, sędzia Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie,

Bartosz Bytniewski-Judasz, sędzia Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w  Szczecinie,

Beata Cichacka-Klamka, sędzia Sądu Rejonowego w Szczecinku,

Urszula Fijałkowska, sędzia Sądu Okręgowego w Koszalinie,

Mariusz Greiser, sędzia Sądu Rejonowego w Międzyrzeczu,

Andrzej Trzeciak, sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie,

Agnieszka Woźniak, sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie,

Waldemar Wysowski, sędzia Sądu Rejonowego w Sulęcinie,

Marcin Zieliński, sędzia Sądu Rejonowego w Szczecinku;

Sąd Apelacyjny w Warszawie:

Jacek Bajak, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie,

Bernard Chazan, sędzia Sądu Apelacyjnego w Warszawie,

Marek Dobrasiewicz, sędzia Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie,

Mariusz Greszta, sędzia Sądu Rejonowego w Pruszkowie,

Mariusz Iwaszko, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie,

Mariusz Łodko, sędzia Sądu Apelacyjnego w Warszawie,

Marian Marcinkowski, sędzia Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli w Warszawie,

Piotr Mioduszewski, sędzia Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie,

Marek Motuk, sędzia Sądu Apelacyjnego w Warszawie,

Dorota Radlińska, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie,

Monika Szulkowska, sędzia Sądu Rejonowego dla Warszawy-Żoliborza w Warszawie,

Izabela Szumniak, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie,

Małgorzata Wert, sędzia Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w  Warszawie,

Katarzyna Wilczyńska, sędzia Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w  Warszawie,

Ewa Wiśniewska-Wiecha, sędzia Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w  Warszawie;

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu:

Michał Antczak, sędzia Sądu Rejonowego w Legnicy,

Dominik Bobrek, sędzia Sądu Rejonowego w Jaworze,

Witold Bojanowski, sędzia Sądu Rejonowego w Lubinie,

Beata Chojnacka-Kucharska, sędzia Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze,

Marek Gajdecki, sędzia Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze,

Piotr Kaczmarek, sędzia Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu,

Monika Kiwiorska-Pająk, sędzia Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu,

Tomasz Klimko, sędzia Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej we  Wrocławiu,

Marek Klonowski, sędzia Sądu Rejonowego w Głogowie,

Andrzej Michór, sędzia Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej we  Wrocławiu,

Iwona Twardzik, sędzia Sądu Rejonowego w Brzegu,

Witold Wojtyło, sędzia Sądu Okręgowego w Legnicy;

Wojskowy Sąd Okręgowy Warszawie: 

Arkadiusz Kryska, sędzia Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie,

Paweł Więcek, sędzia Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie,

Robert Gmyz, sędzia Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie,

Tomasz Krajewski, sędzia Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie,

Piotr Chwedeńczuk, sędzia Wojskowego Sądu Garnizonowego w Lublinie;

Wojskowy Sąd Okręgowy Poznaniu: 

Paweł Kot, sędzia Wojskowego Sądu Okręgowego w Poznaniu,

Daniel Błaszak, sędzia Wojskowego Sądu Okręgowego w Poznaniu,

Zbigniew Słomiński, sędzia Wojskowego Sądu Okręgowego w Poznaniu,

Magdalena Bieganowska, sędzia Wojskowego Sądu Garnizonowego we  Wrocławiu,

Dominik Kamiński, sędzia Wojskowego Sądu Garnizonowego we  Wrocławiu.