Jasmine Richardson - dziecko, które zleciło zabójstwo rodziny

7 stycznia 2019
/

Jasmine Richardson pochodziła ze wspaniałej i kochającej rodziny. Jej rodzice, choć z burzliwą przeszłością dawali z siebie wszystko, by zapewnić jej i malutkiemu Jacobowi jak najlepsze warunki do życia. Po awansie jej ojca, wszyscy przeprowadzili się do Medicine Hat, gdzie kupili piękny dom. Nic nie zapowiadało tragedii, która miała się niedługo wydarzyć. Dlaczego dziewczynka zamordowała całą rodzinę? Kim był Jeremy Steinke i dlaczego pomógł jej zabić?

Kim była Jasmine Richardson?

Jej historie poznajemy w 2003 roku, kiedy to dziewczynka ma 10 lat i uczęszcza do szkoły katolickiej. Uzdolniona, cicha i spokojna - tak można krótko ocenić jej charakter w tamtym okresie. Wszystko zmieniło się po ukończeniu 11 roku życia, kiedy to stało się coś niespodziewanego. Dziewczyna błyskawicznie przeistoczyła się w uosobienie kobiecości. Mimo młodego wieku wyglądała na osobę 15-16 letnią, a co za tym idzie spotykała się z wieloma związanymi z tym (niekoniecznie przyjemnymi) reakcjami ze strony społeczeństwa.

Jasmine Richardson

Jasmine Richardson (fot. YouTube)

Sama bohaterka nie czuła się z tym komfortowo i bardzo ciężko przechodziła proces, z którym się zderzyła. Jej ciało ominęło etap dojrzewania i z małej dziewczynki od razu przeistoczyła się w kobietę. Zbyt szybkie przejście w dorosłość było związane z napadami agresji i zbytnią nerwowością. Ponadto dziewczynka interesowała się białą magią i kulturą indiańską. Do puli kontrowersyjnych -  jak u młodego dziecka - hobby doszła również chęć poznania subkultury gotów. Wraz z kilkoma przyjaciółkami postanowiła zmienić swój styl na bardziej mroczny, co w rezultacie odseparowało je od reszty uczniów katolickiej szkoły. To był początek zmian, które w niedalekiej przyszłości doprowadzą do makabrycznej zbrodni.

Mroczna natura Jasmine Richardson

Mała Jasmine bardzo chciała poznać swoją mroczną naturę. Jako, że nie mogła jej zgłębić w tradycyjny sposób przez wzgląd na swój wiek i środowisko postanowiła zdobyć wiedzę w internecie. Pozakładała konta na portalach traktujących o subkulturze gotów i zdecydowała, że znajdzie znajomych posiadających podobne zainteresowania. Jak się później okazało, na jednym z wspomnianych portali określiła się jako biseksualna singielka mieszkająca tylko z psem. Biorąc pod uwagę, że dziewczyna miała 12 lat to charakterystyka własnej osoby w ten sposób może być zaskakująca.

Jasmine Richardson

Jasmine Richardson (fot. YouTube)

Później założyła sobie profil na Myspace.com, gdzie określiła się jako Madness (z ang. szaleństwo) i w rubryce wiek wskazała -16 lat. W grupie autorytety wskazała dwie postacie. Byli to Jeffrey Dahmer - seryjny morderca i Batman - postać fikcyjna. By w pełni oddać charakterystykę postaci należy dodać do tego coraz mocniejszy i mroczny makeup, pieszczochy na ręku, pentagram na szyi i niezadowolenie katolickiej szkoły. Co stało się dalej?

Przez swoje zachowanie, ubiór i zatajanie swojego wieku młoda Jasmine nawiązała kontakt z dwoma gotami. Pierwszym z nich był 19-letni Raven (z ang. kruk) drugim zaś 20-letni Tachecout (z ang. prochowiec). Pod wpływem relacji z tymi mężczyznami Jasmine zagłębia się w świat mrocznej subkultury. W internecie pojawiają się jej kolejne profile, aż w końcu dociera do momentu, kiedy decyduje się przybrać swój ostateczny pseudonim - RunAwayDevil (z ang. uciekający diabeł).

Chłopak Jasmine Richardson

Chłopak, który pochodził z patologicznej rodziny, w której codziennością było znęcanie się, używki i alkohol.

Jeremy Steinke

Jeremy Steinke (fot. YouTube)

W szkole był poniżany, przez wzgląd na swój ubiór i zaniedbanie higieny osobistej był przezywany Stinky (z ang. śmierdziel). Doświadczenie życiowe stworzyło z niego osobę agresywną, mroczną i bardzo niebezpieczną. Sam uważał siebie za wilkołaka.

Przez swoją niedojrzałość nie mógł odnaleźć się w towarzystwie rówieśników. Przez to szukał zrozumienia u młodszych od siebie. W nowym towarzystwie ciągle znajdował się w centrum zainteresowania. Dorosły chłopak, który posiada własny samochód. Dla 14-latek był spełnieniem marzeń. Los sprawił, że na swojej drodze spotkał Jasmine Richardson. Chłopak postanawia zagadać a dziewczyna odpowiada na zaloty. Rodzice nie zdawali sobie sprawy o nowej relacji córki z poznanym chłopakiem, jednakże podejrzewają że coś jest na rzeczy.

 

Brak odpowiedzialności i wzbudzenie strachu u brata

Rodzice młodej Jasmine Richardson pewnego dnia postanawiają pojechać na imprezę firmową i proszą swoją córkę by zaopiekowała się bratem. Dziewczyna ignoruje prośbę i postanawia ze znajomymi opuścić mieszkanie. Młody Jacob choć przerażony zachowuje się bardzo odpowiedzialnie i zamiast spanikować dzwoni do rodziców, którzy od razu przyjeżdżają do domu. Jasmine dostaje szlaban na wychodzenie z domu. Cała agresja zbuntowanej nastolatki zostaje przeniesiona na młodszego brata, który zaczyna się jej bać. Dziewczyna mimo niemożliwości wychodzenia kontynuuje swój związek z Jeremim na odległość. Korzystając z komputera zapewnia go o swojej miłości a on robi to samo.

Pewnego dnia zaniepokojeni rodzice postanawiają sprawdzić co ich córka robi godzinami w internecie. Odkrywają strony i portale o mrocznym charakterze. Od tego momentu Jasmine Richardson zostaje pozbawiona dostępu do komputera. Nastolatka sprawnie omija zakaz rodziców i korzysta ze sprzętu bibliotecznego w szkole. Romans z Jeremim nadal kwitnie a relacja z rodziną podupada. Dochodzi do momentu, kiedy mroczna para rytualnie się tnie ostrym narzędziem. Celem ma być wymiana krwi, która ma miejsce podczas wymiany fiolek z płynem.

Terapia rodzinna i przyłapanie na gorącym uczynku

Rodzice widząc, że szlabany na wyjścia i korzystanie ze sprzętu elektronicznego nie przynoszą zamierzonych skutków. Decydują się skorzystać z pomocy specjalisty i udają się na terapię. Ku zdziwieniu wszystkich młoda Jasmine zgadza się by w niej uczestniczyć. Wszystko przebiega pomyślnie do tego stopnia, że cała trójka postanawia wybrać się na punkowy koncert. Na miejscu jednak młoda dziewczyna wykorzystuje chwilę nieuwagi rodziców i odnajduje Jeremiego, z którym ucieka by pobyć z nim sam na sam.

Zakochana para szybko jednak zostaje nakryta na gorącym uczynku. Jeremy Steinke jak przystało na prawdziwego mężczyznę szkolącego się w mrocznych mocach po prostu ucieka bez żadnej konfrontacji. Dziewczyna zostaje sama na wprost rozwścieczonych rodziców. Rezultatu każdy może się domyślić: szlaban o charakterze szkoła-dom, zabranie kosmetyków, zakaz używania telefonu, zakaz słuchania muzyki.

Sex i planowanie morderstwa

Zbuntowana dziewczyna korzystając z bibliotecznego komputera nadal utrzymuje kontakt ze starszym chłopakiem. Z jej inicjatywy wychodzi propozycja współżycia, co zaskakuje Jeremiego. Oboje zaczynają coraz częściej rozmawiać o zamordowaniu rodziców dziewczyny. Jasmine Richardson nie zadowala mówienie o śmierci najbliższych, namawia chłopaka by opracowali pełny plan morderstwa.

Dochodzimy do momentu, w którym 12-latka z ofiary starszego chłopaka zamienia się w wyrachowaną morderczynię, która jest gotowa zrobić wszystko by osiągnąć swój cel. Z jednej strony opisując fizyczny charakter związku pobudza wyobraźnię Jeremiego i uzmysławia mu, że jest gotowa mu się oddać. Z drugiej strony nie może uczynić tego, ponieważ jest uwięziona przez rodziców, którzy jej nienawidzą. Chcesz mnie? Zabij! - zdają się brzmieć jej wiadomości. Dziewczyna ucieka z domu by spotkać się z chłopakiem. Udają się w ustronne miejsce i uprawiają sex. Mężczyzna po wszystkim traci głowę i jest w stanie dla Jasmine zrobić wszystko. Ta widząc zachowanie Jeremiego zaczyna naciskać jeszcze bardziej. W każdej dyskusji upewnia się, czy jej chłopak jest gotowy dla niej zabić.

Dramat rodzinny

Richardson family

Rodzice i brat Jasmine Richardson (fot. YouTube)

W nocy z dnia 22 na 23 kwietnia 2006 roku Jeremy Steinke podjeżdża pod dom Richardsonów. Był pod wpływem alkoholu dlatego, gdy chciał wejść przez piwniczne okno narobił dużo hałasu. Dźwięk ten obudził matkę Jasmine, która zeszła na dół zobaczyć co się stało. Na miejscu zastała młodego chłopaka, który od razu rzucił się na nią. Późniejsza autopsja wykazała, że kobieta pomimo walki zginęła na miejscu od zbyt wielu ran kłutych. Jeremy Steinke dźgał matkę Jasmine nożem jak opętany, zadając jej rany na całym ciele.

Krzyk umierającej kobiety usłyszał jej mąż. Mężczyzna słusznej postury o wadze ponad 90 kg wziął śrubokręt i zszedł do piwnicy. Widząc zwłoki swojej żony i stojącego obok oprawcę bez zastanowienia rzucił się w wir walki. Jeremy Steinke został przygnieciony do ziemi i praktycznie był skazany na porażkę. Strach, odurzenie narkotykowe i silny stan emocjonalny doprowadziły jednak, że ostatkiem sił odepchnął atakującego mężczyznę. Znowu dźgał na oślep. Ojciec Jasmine, gdy konał zadał zabójcy jedno pytanie: Czemu? Tego życzyła sobie Twoja córka - odpowiedział chłopak. Całą scenę śmierci rodziców Jasmine Richardson oglądała stojąc na schodach do piwnicy i nie zapomniała wspomnieć swojemu chłopakowi, że został jeszcze jej brat.

Dziewczyna biegnie do pokoju brata i zaczyna dusić brata a następnie zaczyna dźgać go nożem. Pomógł jej Jeremy Steinke i również przyłączył się do mordu. Chłopczyk walczył jak wojownik. Złapał zabawkowy miecz świetlny i próbował odpierać atak. Zginął jak mężczyzna, z bronią w ręku.

Ucieczka z miejsca zbrodni

W mieszkaniu, które niedawno przepełniał krzyk zapadła grobowa cisza. Jasmine Richardson czyści nóż i idzie szukać oszczędności rodziców. Jeremy Steinke odzyskuje trzeźwość umysłu i odruchowo ucieka z miejsca zbrodni całkowicie zapominając o swojej ukochanej. Dziewczyna nie wie co zrobić i postanawia udać się do miejsca zamieszkania Jeremiego. Zdobywa adres i zamawia taksówkę, która na miejscu pojawia się o godz. 5.40 rano.

Szofer nie zauważa nic dziwnego, zabiera dziewczynę na miejsce i odjeżdża. tam spotyka swojego chłopaka, który ją przeprasza za swoje zachowanie. Jasmine Richardson i Jeremy Steinke udają się do sypialni, uprawiają seks i zasypiają.

Koniec historii

Mały Garret od rana męczył swoją mamę by pozwoliła mu odwiedzić Jacoba. Dwaj przyjaciele bardzo lubili spędzać ze sobą czas. W końcu dostaje pozwolenie by pójść do sąsiadów. Chłopczyk wciska dzwonek do drzwi. Cisza. Czeka jeszcze chwilę i postanawia obejść mieszkanie. Widząc otwarte okienko piwniczne zagląda do środka...

Policjanci, którzy później badali miejsce zbrodni stwierdzili zgodnie, że takiej jatki nie widzieli nigdzie. Krew była wszędzie: na ziemi, na ścianach, na suficie, na meblach...

Młodzi zakochani korzystają ze swojej wolności żyjąc jedynie na wódzie i seksie. Policjanci, którzy uznają Jasmine za zaginioną lub porwaną jej znalezienie uznają za priorytet. Docierają do szkoły katolickiej, do której uczęszczała dziewczyna. W jej szkolnej szafce znaleźli komiks, który przedstawia plan zabójstwa jej rodziców.

Wyroki dla zakochanych

Jasmine Richardson 18 miesięcy po aresztowaniu zostaje oskarżona o popełnienie 3 zabójstw pierwszego stopnia i skazana na 10 lat pozbawienia wolności. Był to najwyższy możliwy wyrok dla osoby nieletniej. Jej odsiadka miała polegać na pobycie w szpitalach psychiatrycznych, na terapiach i spotkaniach edukacyjnych. System kanadyjski nie dopuszcza do osadzania w więzieniach małoletnich, ponieważ jest to nie zgodne z ich polityką resocjalizacji. Od 2016 roku Jasmine Richardson jest na wolności. Jeżeli przez 5 lat nie popełni żadnego przestępstwa jej wyrok ulegnie zatarciu.

Jeremy Steinke został skazany na trzykrotne dożywotnie pozbawienie wolności. O zwolnienie z reszty kary może ubiegać się najwcześniej w 2031 roku.

Źródło:

Zobacz również:

Polscy seryjni mordercy - Karol Kot