Kategoria: Kryminalistyka

7 maja 2020
Olga Hepnarova ostatnią kobietą, którą powieszono w Czechosłowacji
Kim była Olga Hepnarova? Dlaczego zamordowała osiem osób wjeżdzając ciężarówką w 25-osobowy tłum? Dlaczego skazano ją na "brutalny rodzaj powieszenia"?
27 kwietnia 2020
Bonnie i Clyde - historia najbardziej znanej pary przestępców
Bonnie i Clyde - historia prawdziwa. Poznaj historię jednej z najbardziej znanych gangsterskich par. Dowiedz się jak się poznali oraz dlaczego zginęli.
31 marca 2020
Seryjna morderczyni, którą kościół uznał za świętą
Kim była Olga Kijowska? Dlaczego dopuściła się strasznych zbrodni i doprowadziła do eksterminacji pewnej grupy etnicznej. Jak została "świętą"?
21 lutego 2020
Zabójstwo Versace (Andrew Cunanan)
Zabójstwo Versace 'go z 1997 r. wstrząsnęło całym światem mody. Za jego śmierć odpowiedzialny był Andrew Cunanan - seryjny morderca i "męska prostytutka".
10 stycznia 2020
Mary Bell – najmłodsza morderczyni na świecie
Mary Bell - kim była najmłodsza morderczyni świata? Dlaczego zabijała swoje ofiary mając zaledwie 11 lat? Jaką rolę pełniła jej przyjaciółka?
25 października 2019
Zabójstwo w prawie karnym - cechy i klasyfikacja
Czym jest zabójstwo? Co grozi za pozbawienie życia innego człowieka? Jakie są rodzaje zabójstwa? Czy każdy odpowiada na tych samych zasadach?
18 października 2019
Jasmine Richardson - dziecko, które zleciło zabójstwo rodziny
Jasmine Richardson i Jeremy Steinke - para, która zamordowała całą rodzinę. Co doprowadziło 12-letnią dziewczynkę do zabójstwa członków swojej rodziny?
4 października 2019
Wykrywacz kłamstw (wariograf) – cechy, pojęcie, funkcja
Wykrywacz kłamstw (z ang. "Lie Detector"), w polsce szerzej znany jako wariograf lub poligraf. Czy rzeczywiście działa? Jak wygląda jego użycie w praktyce?
27 września 2019
Harvey Murray Glatman - historia fotografa, modelki i pewnej dewiacji
Harvey Murray Glatman porywał kobiety, gwałcił je, fotografował i pozbawiał życia. Jego ofiarami były: Judith Ann Dull, Shirley Bridgeford i Ruth Mercado.
30 sierpnia 2019
Morderstwo a zabójstwo – czym się różnią?
Morderstwo a zabójstwo – czy te pojęcia oznaczają to samo? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są różnice między morderstwem a zabójstwem! | kruczek.pl
1 2 3 5