Kategoria: Kryminalistyka

7 maja 2020
Olga Hepnarova ostatnią kobietą, którą powieszono w Czechosłowacji
Kim była Olga Hepnarova? Dlaczego zamordowała osiem osób wjeżdzając ciężarówką w 25-osobowy tłum? Dlaczego skazano ją na "brutalny rodzaj powieszenia"?
27 kwietnia 2020
Bonnie i Clyde - historia najbardziej znanej pary przestępców
Bonnie i Clyde - historia prawdziwa. Poznaj historię jednej z najbardziej znanych gangsterskich par. Dowiedz się jak się poznali oraz dlaczego zginęli.
31 marca 2020
Seryjna morderczyni, którą kościół uznał za świętą - poza prawem #2
Kim była Olga Kijowska? Dlaczego dopuściła się strasznych zbrodni i doprowadziła do eksterminacji pewnej grupy etnicznej. Jak została "świętą"?
21 lutego 2020
Zabójstwo Versace (Andrew Cunanan) - poza prawem #1
Zabójstwo Versace 'go z 1997 r. wstrząsnęło całym światem mody. Za jego śmierć odpowiedzialny był Andrew Cunanan - seryjny morderca i "męska prostytutka".
10 stycznia 2020
Mary Bell – najmłodsza morderczyni na świecie
Mary Bell - kim była najmłodsza morderczyni świata? Dlaczego zabijała swoje ofiary mając zaledwie 11 lat? Jaką rolę pełniła jej przyjaciółka?
25 października 2019
Zabójstwo w prawie karnym - cechy i klasyfikacja
Czym jest zabójstwo? Co grozi za pozbawienie życia innego człowieka? Jakie są rodzaje zabójstwa? Czy każdy odpowiada na tych samych zasadach?
18 października 2019
Jasmine Richardson - dziecko, które zleciło zabójstwo rodziny
Jasmine Richardson i Jeremy Steinke - para, która zamordowała całą rodzinę. Co doprowadziło 12-letnią dziewczynkę do zabójstwa członków swojej rodziny?
4 października 2019
Wykrywacz kłamstw (wariograf) – cechy, pojęcie, funkcja
Wykrywacz kłamstw (z ang. "Lie Detector"), w polsce szerzej znany jako wariograf lub poligraf. Czy rzeczywiście działa? Jak wygląda jego użycie w praktyce?
27 września 2019
Harvey Murray Glatman - historia fotografa, modelki i pewnej dewiacji
Harvey Murray Glatman porywał kobiety, gwałcił je, fotografował i pozbawiał życia. Jego ofiarami były: Judith Ann Dull, Shirley Bridgeford i Ruth Mercado.
30 sierpnia 2019
Morderstwo a zabójstwo – czym się różnią?
Morderstwo a zabójstwo – czy te pojęcia oznaczają to samo? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są różnice między morderstwem a zabójstwem! | kruczek.pl
1 2 3 5