Fundacja rodzinna: budowanie dziedzictwa na przyszłość – zgłęb temat w naszych artykułach!

Przejdź do artykułu

Moot Court z Arbitrażu Handlowego

Spis treści
rozwiń spis treści

Każdą osobę interesującą się tematyką prawa handlowego z pewnością ucieszy fakt, że już niedługo odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, podczas którego będzie można dowiedzieć się więcej o tej dziedzinie od praktyków, którzy mają z nią do czynienia na co dzień.

IV Ogólnopolski Moot Court z Arbitrażu Handlowego to konkurs dla studentów prawa polegający na symulacji postępowania przed sądem arbitrażowym. Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy – pisemny polega na rozwiązaniu kazusu konkursowego, przygotowanego przez prawników specjalizujących się w dziedzinie arbitrażu handlowego. Osiem drużyn, które najlepiej poradzą sobie z rozwiązaniem kazusu przechodzą do etapu drugiego – ustnego. Przybiera on formę posiedzeń przed sądem arbitrażowym. Dwie najlepsze drużyny dochodzą do finałowego posiedzenia poprzez zmagania w ćwierć- i półfinałach.

Jest to największy w Polsce konkurs tego rodzaju, którego organizatorem jest Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa we współpracy z Sądem Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej. IV Ogólnopolski Moot Court to również doskonała okazja dla studentów do kształcenia swoich umiejętności prawniczych i weryfikowania ich pod okiem osób cieszących się bogatym doświadczeniem w dziedzinie arbitrażu.

Tegoroczny finał konkursu odbędzie się 20 kwietnia w piątek w Sądzie Najwyższym. Posiedzenie będzie otwarte dla publiczności, start o 12.30!

Wszystkie szczegóły znajdziecie pod linkiem:
https://www.facebook.com/events/2010500579166732/

Szukasz pracy w branży prawniczej?
Sprawdź na Law.Career