Rekompensata za droższy prąd? Rząd chce nam zwrócić koszt nadwyżki

8 stycznia 2020
hello world!

Rekompensata za droższy prąd? To prawdopodobne, niestety dopiero w 2021 r. Minister aktywów państwowych, Jacek Sasin poinformował opinię publiczną o takim pomyśle.


Wzrost cen energii elektrycznej dla odbiorców indywidualnych zrekompensujemy w 2021 r., kiedy będzie można określić, o ile więcej polska rodzina zapłaciła za prąd w 2020 r. (...) w ostatecznym rozrachunku Polacy nie zapłacą więcej za prąd, czyli dokładnie wypełniamy to, co było obiecane, a obietnica była taka, że indywidualni odbiorcy, polskie rodziny, nie poniosą kosztów wzrostu cen energii". (...) Zaproponujemy system rekompensat dla odbiorców indywidualnych (...) Wydatki te będą zapisane w budżecie państwa na 2021 r.


W celu realizacji tej obietnicy ma zostać powołana do życia specjalna ustawa. Zdaniem ministra cały model jest już przygotowany, a w niedługim czasie rozpoczną się rozmowy w Ministerstwie Aktywów Państwowych dotyczące szczegółów technicznych. Chodzi przede wszystkim o proces w jakim rekompensaty miałyby być realizowane. Do końca 2020 r. każdy będzie już wiedział ile zapłaci za prąd, wtedy też ministerstwo dokończy pracę.

chevron-down
Copy link