Fundacja rodzinna: budowanie dziedzictwa na przyszłość – zgłęb temat w naszych artykułach!

Przejdź do artykułu

Studia prawnicze w trybie interaktywnym – dlaczego warto?

Spis treści
rozwiń spis treści

Prawo to od lat chętnie wybierane studia, które wiążą się ze swoistym prestiżem społecznym. Aby dodatkowo zwiększyć atrakcyjność tego typu kierunków, na naszej uczelni WSB-NLU stworzyliśmy możliwość studiowania ich w trybie interaktywnym. Nowo powstałe specjalności – Prawo w biznesie oraz Prawo w administracji – można więc, na WSB-NLU, studiować w wyjątkowo nowoczesny, przyszłościowy sposób!

Niniejszy artykuł powstał we współpracy z Wyższą Szkołą Biznesu – National Louis University.

Kierunki prawnicze na WSB-NLU – co warto wiedzieć?

Prawo w biznesie, a także Prawo w administracji to nieco różniące się między sobą, lecz jednakowo powiązane z szeroko pojętymi zagadnieniami prawa, specjalności. Atrakcyjne i przyszłościowe, mogą pochwalić się ciekawym, starannie dopracowanym programem kształcenia, uwzględniającym zarówno wykłady, jak i ćwiczenia oraz praktykę zawodową.

Obie specjalności to jednolite studia magisterskie na kierunku Prawo, trwające 10 semestrów. Przez cały czas ich trwania studenci będą mieli możliwość uczyć się i współpracować z wybitnymi przedstawicielami wybranych sektorów, przedsiębiorstw i organizacji związanych z prawem. Wśród przedmiotów, znajdujących się w programach prawniczych kierunków na Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu, warto wymienić przede wszystkim historię, filozofię i teorię prawa, ale także przedmioty, pozwalające przybliżyć jego poszczególne gałęzie:

  • prawo cywilne,
  • prawo karne,
  • prawo rodzinne i opiekuńcze,
  • prawo podatkowe,
  • prawo międzynarodowe.

Co więcej, w kompleksowym planie nauczania znajdują się także przedmioty, dzięki którym studenci otrzymają możliwość praktycznego przygotowania się do wykonywanych czynności zawodowych:

  • pozyskiwanie informacji i ochrona własności intelektualnej,
  • zarządzanie strategiczne,
  • system zamówień publicznych w prawie polskim i UE,
  • mediacje sądowe.

Interaktywne studia na WSB-NLU

Jako Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu, otwieramy przed naszymi studentami możliwość swobodnego łączenia pracy, obowiązków zawodowych lub rodzinnych, jak i innych zobowiązań z nauką. Jest to możliwe dzięki innowacyjnej, przyszłościowej platformie edukacyjnej Cloud Academy, którą stworzyliśmy dzięki pracy i zaangażowaniu naszych specjalistów. Platforma wyposażona została w szereg najważniejszych sektorów, takich jak strefa studenta, strefa wykładowcy, wirtualny dziekanat, czy transmisje zajęć. Dzięki nim możliwe jest branie czynnego udziału w wykładach i zajęciach, bez konieczności częstej fizycznej obecności na uczelni. Co więcej, z pomocą platformy studenci i wykładowcy mogą szybko i sprawnie kontaktować się ze sobą, omawiać prace, egzaminy i oceny.

Nowoczesna platforma Cloud Academy jest wygodna i intuicyjna w użyciu. Można korzystać z niej z poziomu komputera stacjonarnego, laptopa, jak i urządzeń mobilnych, jak tablet czy smartfon. Każdy wykład i zajęcia transmitowane są za pośrednictwem platformy, a następnie przechowywane w specjalnym sektorze, do którego stały dostęp mają zarówno studenci, jak i wykładowcy. Kolokwia i egzaminy końcowe mogą także odbywać się za pośrednictwem platformy lub w tradycyjnej formie, w siedzibie uczelni.

Studiowanie kierunków prawniczych w trybie interaktywnym na WSB-NLU to wyjątkowe, innowacyjne i przyszłościowe rozwiązanie. Jest to doskonały wybór dla młodych osób zainteresowanych prawem, ale także podróżujących, czy posiadających inne, ważne zobowiązania, które jeszcze kilkanaście lat temu, mogłyby stanowić poważną przeszkodę na drodze do zdobycia wykształcenia.

Szukasz pracy w branży prawniczej?
Sprawdź na Law.Career