Tag: Krajowy Rejestr Sądowy

6 lipca 2021
Kiedy zmiany w spółce stają się skuteczne?
Czy zmiany w spółce, które zgłoszono do KRS, ale nie zostały jeszcze zarejestrowane, już obowiązują? Dowiedz się, czy trzeba czekać na ich wpis.
18 marca 2021
Czym jest firma?
Firma – jak definiuje to pojęcie kodeks? Poznaj prawniczą definicję, która różni się od znaczenia potocznego. Dowiedz się, jak zarejestrować działalność
9 lutego 2021
Odpowiedzialność odszkodowawcza za zgłoszenie nieprawdziwych danych do KRS
Nie wszyscy wywiązują się z obowiązku aktualizacji danych w KRS. Jak wygląda kwestia odpowiedzialności za zgłoszenie nieprawdziwych danych do KRS?
22 stycznia 2021
Rejestr dłużników niewypłacalnych
Czym jest rejestr dłużników niewypłacalnych i kiedy można do niego trafić? Jak funkcjonuje rejestr w dobie pandemii COVID-19? Dowiedz się więcej
15 kwietnia 2019
Spółka cywilna
Spółka cywilna jest stosunkiem prawnym (umową). Jak wygląda w praktyce prowadzenie spółki cywilnej? Czym są wkłady, do których zobowiązani są wspólnicy?
7 lutego 2019
Zmiana danych w KRS przez stowarzyszenie
18 września 2018
Koniec sprawozdań finansowych w postaci papierowej
4 września 2018
Kurator procesowy na podstawie art. 69 k.p.c.
Na skutek ostatnich zmian w k.p.c. nastąpiło rozszerzenie kompetencji kuratora procesowego. Sprawdź, na czym polegają nowe regulacje prawne!
9 lipca 2018
Wszystko o spółce komandytowo-akcyjnej
Spółka komandytowo-akcyjna jest dosyć nową formą prowadzenia działalności gospodarczej. Często zwana jest również spółką hybrydową - sprawdź, dlaczego. Dowiedz się więcej na temat przepisów regulujących tę formę prowadzenia działalności gospodarczej.
10 kwietnia 2018
CREWAN i inne zmiany - nowelizacja ustawy Prawo o notariacie