Tag: ochrona środowiska

7 kwietnia 2021
Opłata za plastikowe opakowania – już od lipca tego roku
Od lipca zostanie wprowadzona opłata za plastikowe opakowania, która ma wpłynąć na ograniczenie stosowania takich produktów. Ile wyniesie opłata produktowa?
17 grudnia 2019
Wycinka drzew na własnej posesji? Zezwolenie albo grzywna!
Moja nieruchomość moja sprawa? Wycinka drzew - kiedy potrzebne jest zezwolenie? Jaka grzywna grozi za samowolkę? Kara pieniężna za ścięcie własnej choinki?
7 października 2019
Odmowa udostępnienia informacji o środowisku i jego ochronie
Każdy ma prawo do informacji o stanie i ochronie środowiska. W jakich przypadkach może nastąpić odmowa udostępnienia informacji o środowisku?
26 września 2019
Kiedy przeprowadza się strategiczną ocenę oddziaływania na środowisko?
Jakie projekty wymagają przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko? W jakich sytuacjach taka ocena nie jest wymagana?
28 sierpnia 2019
Obowiązek udostępniania informacji o środowisku i jego ochronie
Kto i kiedy ma obowiązek udostępnienia informacji o środowisku i jego ochronie? W jakiej formie udostępnia się tego typu informacje?
7 sierpnia 2019
Czym jest obszar ograniczonego użytkowania?
W jakich sytuacjach jest tworzony obszar ograniczonego użytkowania? Kiedy można wnosić roszczenia w związku z ograniczeniem sposobu korzystania z nieruchomości?
17 lipca 2019
Konsekwencje ustalenia negatywnego oddziaływania przedsięwzięcia na obszar Natura 2000
Jakie konsekwencje niesie za sobą ustalenie negatywnego oddziaływania przedsięwzięcia na obszar Natura 2000? Co na ten temat mówi wyrok WSA w Kielcach?
31 maja 2019
Ustawa śmieciowa znowelizowana
Ustawa śmieciowa - co zakłada projekt zmiany ustawy śmieciowej przyjętej przez rząd? Czy gminy będą miały większą kontrolę nad gospodarowaniem odpadami?
15 marca 2019
NSA: Krakowska uchwała antysmogowa zgodna z prawem. Czy to koniec palenia w kominku?
Uchwała antysmogowa - jakie konsekwencje przyniosą uchwalone przez Sejmik Województwa Małopolskiego przepisy antysmogowe? Co będzie zakazane?
21 lutego 2019
Patenty Tesla Motors dla wszystkich?
Elon Musk ogłosił, iż „uwalnia" wszystkie patenty dotyczące elektrycznych samochodów. Czy ta decyzja okaże się przełomowa? Jak może wpłynąć na środowisko?