Tag: PIT

6 sierpnia 2020
Poradnik podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT)
Podatek PIT płacą osoby fizyczne od uzyskanych dochodów. Sprawdź, co należy wiedzieć o PIT, by prawidłowo się rozliczyć z urzędem skarbowym.
27 marca 2020
Koronawirus a podatki
Obecnie obowiązujący stan epidemii nie pozostaje bez wpływu na stan gospodarki naszego Państwa. Jaki wpływ na podatki będzie miał koronawirus?
17 września 2019
Zerowy PIT dla osób poniżej 26 roku życia
Na jakich zasadach jest stosowany zerowy PIT? Jaki jest limit kwotowy? Zerowy PIT - wszystko, co powinieneś wiedzieć w jednym miejscu!
18 lipca 2019
Sprzedaż samochodu – jakie podatki muszę zapłacić?
Podatek od sprzedaży samochodu - ile wynosi, jak się z niego rozliczyć i kiedy należy zapłacić? Sprawdź, jakie podatki od sprzedaży samochodu obowiązują w Polsce! - kruczek.pl
17 lipca 2019
Opodatkowanie usług wykonywanych przez niemieckiego prawnika dla polskiej firmy
Jak wygląda opodatkowanie usług wykonywanych przez niemieckiego prawnika dla polskiej firmy? Gdzie zostanie zapłacony podatek?
23 kwietnia 2019
Ryczałt od najmu nie zawsze się opłaca
Ryczałt, jako forma opodatkowania najmu, nie zawsze będzie opłacalny. Czym jest opodatkowanie nieruchomości na zasadach ogólnych? Co jest bardziej korzystne
17 kwietnia 2019
Ulga podatkowa na dziecko
Ulga podatkowa na dziecko wydaje się być efektywnym instrumentem wsparcia rodziny. Od czego zależy wysokość ulgi podatkowej na dziecko?
11 kwietnia 2019
Prorodzinne elementy podatku dochodowego
Prorodzinne elementy podatku dochodowego. Z jakich ulg można skorzystać? Czym jest iloraz rodzinny? Co znaczy income splitting?
8 kwietnia 2019
Rozliczenie straty podatkowej na nowych zasadach od 2019 r.
Od początku 2019 r. podatnicy PIT oraz podatnicy CIT mają możliwość rozliczenia straty podatkowej na nowych zasadach. Szybsze rozliczenie straty podatkowej.
25 stycznia 2019
Ceny transferowe – nowe progi dokumentacyjne
Dowiedz się więcej na temat nowelizacji ustaw o podatkach dochodowych. Poznaj nowe progi dokumentacyjne. Czy jest to korzystna zmiana dla podatników?