Tag: PIT

17 grudnia 2020
Przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia
Przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia – kiedy może dojść do powstania takiego przychodu? Czy każde nieodpłatne świadczenie jest opodatkowane?
13 listopada 2020
Komu będzie przysługiwała ulga na PIT w 2021 roku?
Na jakie ulgi na PIT będzie można liczyć w 2021 roku? Kto może je otrzymać? Dowiedz się więcej na ten temat!
9 września 2020
Odszkodowanie za odwołany urlop
Zdarzają się sytuacje, gdy pracodawca może odwołać urlop pracownika. Czy pracownikowi należy się odszkodowanie za odwołany urlop?
8 września 2020
Posiłki i napoje dla pracowników – kiedy pracodawca powinien je zapewnić?
Kiedy pracodawca powinien zapewnić posiłki i napoje dla pracowników? Co na ten temat mówią przepisy prawa? Dowiedz się więcej.
7 września 2020
Odszkodowanie za rozwiązanie umowy o pracę – opodatkowanie
Czy odszkodowanie za rozwiązanie umowy o pracę podlega opodatkowaniu? Co na ten temat mówią przepisy prawa? Dowiedz się więcej
6 sierpnia 2020
Poradnik podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT)
Podatek PIT płacą osoby fizyczne od uzyskanych dochodów. Sprawdź, co należy wiedzieć o PIT, by prawidłowo się rozliczyć z urzędem skarbowym.
27 marca 2020
Koronawirus a podatki
Obecnie obowiązujący stan epidemii nie pozostaje bez wpływu na stan gospodarki naszego Państwa. Jaki wpływ na podatki będzie miał koronawirus?
17 września 2019
Zerowy PIT dla osób poniżej 26 roku życia
Na jakich zasadach jest stosowany zerowy PIT? Jaki jest limit kwotowy? Zerowy PIT - wszystko, co powinieneś wiedzieć w jednym miejscu!
18 lipca 2019
Sprzedaż samochodu – jakie podatki muszę zapłacić?
Podatek od sprzedaży samochodu - ile wynosi, jak się z niego rozliczyć i kiedy należy zapłacić? Sprawdź, jakie podatki od sprzedaży samochodu obowiązują w Polsce! - kruczek.pl
17 lipca 2019
Opodatkowanie usług wykonywanych przez niemieckiego prawnika dla polskiej firmy
Jak wygląda opodatkowanie usług wykonywanych przez niemieckiego prawnika dla polskiej firmy? Gdzie zostanie zapłacony podatek?