Tag: polecane

26 sierpnia 2021
Mobbing a umowa cywilnoprawna
Mobbing a umowa cywilnoprawna - czy osoba zatrudnione na umowie zlecenie lub umowie o dzieło mogą skutecznie bronić się przed mobbingiem?
23 lipca 2021
Sprzedaż rękodzieła - jak robić to zgodnie z prawem?
Sprzedaż rękodzieła - jak robić to zgodnie z prawem? Jaką formę prowadzenia działalności wybrać? Jak wygląda kwestia opodatkowania?
16 lipca 2021
Forma prawna działalności gospodarczej – którą wybrać?
Forma prawna działalności gospodarczej - którą wybrać? Jakie są wady i zalety poszczególnych form? Dowiedz się więcej na ten temat.
24 czerwca 2021
Zwolnienie ze składek w ramach Tarczy 9.0 – tylko do końca czerwca
Tarcza 9.0 - już 30 czerwca mija termin na składanie wniosków o zwolnienie ze składek. Jakie warunki należy spełnić, by uzyskać pomoc?
27 maja 2021
Paszporty szczepionkowe od 1 lipca
Paszport szczepionkowy ma umożliwić swobodne podróżowanie osobom zaszczepionym. Dowiedz się, jak ma wyglądać zielone zaświadczenie cyfrowe.
21 maja 2021
Gotowy projekt regulacji dotyczących pracy zdalnej
Warunki pracy zdalnej już wkrótce zostaną uregulowane prawnie. Ministerstwo Rozwoju zaprezentowało projekt ustawy o pracy zdalnej. Dowiedz się więcej
20 maja 2021
„Polski Ład”: zmiany w podatkach
„Polski Ład” - jakie zmiany w podatkach czekają pracowników? Kto zyska, a kto straci? Dowiedz się, kiedy planowane zmiany mają wejść w życie.
18 maja 2021
Kiedy przedsiębiorcy przysługują prawa konsumenta?
Od 1 stycznia 2021 roku przedsiębiorcy mogą korzystać z niektórych instytucji ochrony konsumenckiej. Kiedy przedsiębiorca może być traktowany jak konsument?
13 maja 2021
„Niebieska Karta” – wadliwa procedura, która szkodzi?
Niebieska karta to procedura, która ma pomagać osobom pokrzywdzonym przemocą. Czy to kolejne potrzebne rozwiązanie, ale z wadliwą procedurą, która szkodzi?
11 maja 2021
Rozbiórka budynku – czy wymagane jest pozwolenie?
Rozbiórka budynku - kiedy zgłoszenie, a kiedy pozwolenie? Co powinien zawierać wniosek o pozwolenie na rozbiórkę i co należy do niego dołączyć?