Tag: polecane

4 kwietnia 2022
Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy - omówienie przepisów
Tłumaczymy najważniejsze przepisy ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy. Na co mogą liczyć uchodźcy, którzy szukają schronienia w Polsce?
26 sierpnia 2021
Mobbing a umowa cywilnoprawna
Mobbing a umowa cywilnoprawna - czy osoba zatrudnione na umowie zlecenie lub umowie o dzieło mogą skutecznie bronić się przed mobbingiem?
23 lipca 2021
Sprzedaż rękodzieła - jak robić to zgodnie z prawem?
Sprzedaż rękodzieła - jak robić to zgodnie z prawem? Jaką formę prowadzenia działalności wybrać? Jak wygląda kwestia opodatkowania?
16 lipca 2021
Forma prawna działalności gospodarczej – którą wybrać?
Forma prawna działalności gospodarczej - którą wybrać? Jakie są wady i zalety poszczególnych form? Dowiedz się więcej na ten temat.
18 maja 2021
Kiedy przedsiębiorcy przysługują prawa konsumenta?
Od 1 stycznia 2021 roku przedsiębiorcy mogą korzystać z niektórych instytucji ochrony konsumenckiej. Kiedy przedsiębiorca może być traktowany jak konsument?
13 maja 2021
„Niebieska Karta” – wadliwa procedura, która szkodzi?
Niebieska karta to procedura, która ma pomagać osobom pokrzywdzonym przemocą. Czy to kolejne potrzebne rozwiązanie, ale z wadliwą procedurą, która szkodzi?
11 maja 2021
Rozbiórka budynku – czy wymagane jest pozwolenie?
Rozbiórka budynku - kiedy zgłoszenie, a kiedy pozwolenie? Co powinien zawierać wniosek o pozwolenie na rozbiórkę i co należy do niego dołączyć?
30 kwietnia 2021
Jak rozliczyć subwencję z PFR?
Rozliczenie subwencji z PFR - nadchodzi czas rozliczenia dofinansowania. Kiedy PFR umorzy nam subwencję w całości, a kiedy musimy ją zwrócić?
28 kwietnia 2021
Odwołane wesele z uwagi na pandemię COVID-19 – czy przysługuje zwrot zaliczki?
Czy w przypadku odwołania wesela z uwagi na sytuację pandemiczną w kraju przysługuje zwrot wpłaconych pieniędzy? Sprawdź, czy jest możliwy zwrot zaliczki.
27 kwietnia 2021
Czy można odmówić badania alkomatem?
Kontrole drogowe w dobie koronawirusa - jak wygląda procedura? W jakich sytuacjach kierowca może odmówić przeprowadzania badania alkomatem?