Tag: polecane

23 września 2020
Kiedy pracownikowi przysługuje prawo do wynagrodzenia za czas niewykonywania pracy?
11 września 2020
Jak wynająć mieszkanie? – Poradnik "krok po kroku"
Jak wynająć mieszkanie? Jak prawidłowo zawrzeć umowę najmu mieszkania? Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Dowiedz się więcej na temat najmu mieszkania.
1 września 2020
Czy pracodawca może czytać prywatne maile pracownika?
Czy pracodawca może czytać prywatne maile pracownika? Czy takie działanie stanowi naruszenie tajemnicy korespondencji? Dowiedz się więcej.
28 sierpnia 2020
Dwie umowy o pracę z jednym pracodawcą – czy to możliwe?
Kiedy pracownik może mieć dwie umowy o pracę z jednym pracodawcą? Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania? Dowiedz się więcej!
21 sierpnia 2020
Fotografowanie cen w sklepach – czy można robić zdjęcia cen i produktów?
Duże sklepy handlowe nie pozwalają klientom na fotografowanie cen produktów i skanowanie kodów kreskowych. Czy takie działania są legalne?
20 sierpnia 2020
Obowiązek posiadania przy sobie prawa jazdy zostanie zniesiony?
Kiedy zostanie zniesiony obowiązek posiadania przy sobie prawa jazdy? Sprawdź, co zmieni się w przepisach i co to oznacza dla kierowców!
13 sierpnia 2020
Nowelizacja kodeksu spółek handlowych dotknie holdingi?
Ministerstwo Aktywów Państwowych skierowało do konsultacji projekt nowelizacji kodeksu spółek handlowych. Jakie zmiany przewiduje nowelizacja?
11 sierpnia 2020
Ulga IP Box dla IT
W 2020 r. przedsiębiorcy mogą po raz pierwszy skorzystać z ulgi podatkowej IP Box. Na jakich zasadach działa ulga IP Box dla branży IT?
5 sierpnia 2020
Kara śmierci a prawo
Kara śmierci - co trzeba o niej wiedzieć? Jakie są argumenty za i przeciw? Czy kara śmierci "się opłaca"? Dowiedz się więcej.
27 lipca 2020
Sprzedaż rękodzieła - jak robić to zgodnie z prawem?
Sprzedaż rękodzieła - jak robić to zgodnie z prawem? Jaką formę prowadzenia działalności wybrać? Jak wygląda kwestia opodatkowania?
1 2 3 6