Tag: polecane

17 stycznia 2020
35 dni urlopu dla każdego pracownika? Związki zawodowe są na "TAK"
OPZZ chce powiększyć czas trwania urlopu wypoczynkowego. Czy 35 dni urlopu jest możliwe do osiągnięcia w Polsce? Czy staż pracy może być wyznacznikiem?
15 stycznia 2020
"Nowy rok, nowy ja"? Czy siłownia odpowiada za urazy ćwiczących?
Odpowiedzialność siłowni za uraz ciała. Czy siłowania ponosi odpowiedzialność za odniesiony uraz ciała? Czy mogę ubiegać się o odszkodowanie? Jak to zrobić?
10 stycznia 2020
Czy można publikować wizerunek złodzieja?
Czy udostępnianie w internecie nagrań z kradzieży, na których widoczny jest wizerunek sprawcy, jest legalne? Czy można publikować wizerunek złodzieja?
8 stycznia 2020
Czy fotoradar robi zdjęcia tyłu samochodu?
Zapewne każdy kierowca chociaż raz zadał sobie to pytanie, czy fotoradar robi zdjęcia tyłu samochodu? Czy jest to rzeczywiście możliwe?
7 stycznia 2020
Czy można reklamować usługi prawnicze?
Adwokaci i radcowie prawni mają pewne ograniczenia dotyczące reklamy usług prawniczych. Kiedy reklama usług prawniczych jest dopuszczalna?
2 stycznia 2020
Jak zastrzec dowód osobisty?
Co w sytuacji, gdy zgubimy dowód osobisty? Jak zabezpieczyć swoje dane w takiej sytuacji? Sprawdź, jak zastrzec dowód osobisty!
27 grudnia 2019
Płatna protekcja – czy jest legalna?
Płatna protekcja stanowi przestępstwo przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego. Jaka kara grozi jej sprawcy?
18 grudnia 2019
Uśmiercanie karpia na Wigilię a ochrona praw zwierząt. Co można a czego nie?
Żywy karp wigilijny. Czy ta tradycja jest potrzebna? Jak powinien wyglądać transport karpia? Jak powinno wyglądać uśmiercanie karpia?
16 grudnia 2019
Kradzież choinek - co grozi za nielegalną wycinkę?
Kradzież drewna i kradzież choinek. Co grozi za ten proceder? Nielegalna wycinka drewna i wycinka choinek - czy to przestępstwo? Czym jest akcja Choinka?
9 grudnia 2019
Kara za brak opłaty parkingowej pod marketem. Czy to legalne?
Duże sieci marketów i centra handlowe zmieniają w ostatnim czasie politykę parkingową. Czy kara za brak opłaty parkingowej pod marketem jest legalna?
1 2 3 6