Tag: polecane

12 września 2019
Spacer z dzieckiem po chodniku – czy rzeczywiście grozi nam mandat?
Czy za spacer z dzieckiem po chodniku można rzeczywiście dostać mandat? Jakie będzie rozstrzygnięcie Trybunału Konstytucyjnego?
11 września 2019
Czy Neymar może skorzystać z prawa Webstera?
Czym jest prawo Webstera? Jaka jest jego geneza? Sprawdź, czy Neymar może skorzystać z prawa Webstera, aby odejść z PSG!
9 września 2019
Czy weganin może pozwać sąsiada za "mięsnego grilla"?
Czy weganin może pozwać sąsiada za "mięsnego grilla"? Pewna kobieta pozwała swoich sąsiadów, że grillują ryby, a jej jako wegance przeszkadza zapach.
9 września 2019
Obrońca, pełnomocnik i przedstawiciel ustawowy – czym się różnią?
Obrońca, pełnomocnik, przedstawiciel ustawowy - w jakich sytuacjach mamy z nimi do czynienia? Dowiedz się, czym różnią się od siebie te funkcje!
4 września 2019
Pierwsze przestępstwo w kosmosie?
Czy zostało popełnione pierwsze przestępstwo w kosmosie? NASA wszczęła śledźtwo w sprawie Anne McClain. Co takiego zrobiła astronautka? I co na to przepisy prawa?
2 września 2019
Odpowiedzialność najemcy imprezowicza – kiedy właściciel odpowiada za wybryki lokatora?
Odpowiedzialność najemcy
30 sierpnia 2019
Morderstwo a zabójstwo – czym się różnią?
Morderstwo a zabójstwo – czy te pojęcia oznaczają to samo? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są różnice między morderstwem a zabójstwem! | kruczek.pl
28 sierpnia 2019
Obowiązek udostępniania informacji o środowisku i jego ochronie
Kto i kiedy ma obowiązek udostępnienia informacji o środowisku i jego ochronie? W jakiej formie udostępnia się tego typu informacje?
28 sierpnia 2019
Kiedy sąd może zastosować warunkowe umorzenie postępowania?
Warunkowe umorzenie postępowania jest środkiem poddającym sprawcę próbie. W jakich sytuacjach sąd może warunkowo umorzyć postępowanie?
28 sierpnia 2019
Zgoda na jazdę z nietrzeźwym kierowcą jako przyczynienie się do powstania szkody
Czy zgoda na jazdę z nietrzeźwym kierowcą może przycznić się do powstania szkody? Sprawdź, co na ten temat stwierdził Sąd Najwyższy!