Tag: polecane

15 listopada 2019
Co grozi za fałszowanie faktur?
Na czym polega fałszowanie faktur? Dowiedz się, jakie konsekwencje przewiduje polski kodeks karny za fałszowanie faktur!
13 listopada 2019
Skrócenie okresu zwolnienia lekarskiego – czy jest możliwe?
Czy istnieje możliwość skrócenia okresu zwolnienia lekarskiego? Jakie są konsekwencje pracy w trakcie zwolnienia lekarskiego?
7 listopada 2019
Jak wnioskować o przyznanie prawnika z urzędu?
Każda osoba, która znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, może wystąpić o przyznanie prawnika z urzędu. Jak tego dokonać?
4 listopada 2019
Memy. Czy ich publikacja może naruszać prawo?
Opublikowanie złośliwego mema może stanowić naruszenie prawa. Sądy coraz częściej muszą mierzyć się z tym zagadaniem. W jaki sposób memy mogą naruszać prawo?
30 października 2019
Odszkodowanie za odwołany lot - możesz dostać nawet 600 euro!
Za odwołany lub opóźniony lot pasażer może uzsykać odszkodowanie lotnicze. Dowiedz się, kiedy możesz otrzymać nawet 600 euro odszkodowania za odwołany lot!
28 października 2019
Rozwiązanie umowy o pracę z powodu opóźnień w wypłacie wynagrodzenia. Czy zawsze jest dopuszczalne?
Opóźnienie wypłaty wynagrodzenia to jawne naruszenie obowiązków pracodawcy. Czy jednak takie zaniedbanie uprawnia pracownika do rozwiązania umowy o pracę?
23 października 2019
Jakie konsekwencje wiążą się z posiadaniem narkotyków?
Czym jest posiadanie narkotyków? Czym różni się posiadanie narkotyków od ich zażywania? Czy zażywanie narkotyków jest karalne?
22 października 2019
Czy kara śmierci się "opłaca"?
Jakie jest uzasadnienie stosowania kary śmierci? Czy kara śmierci się "opłaca"? Dowiedz się więcej na temat stosowania kary śmierci!
18 października 2019
Jasmine Richardson - dziecko, które zleciło zabójstwo rodziny
Jasmine Richardson i Jeremy Steinke - para, która zamordowała całą rodzinę. Co doprowadziło 12-letnią dziewczynkę do zabójstwa członków swojej rodziny?
16 października 2019
Czy możliwe jest przeprowadzenie w Polsce dwudniowych wyborów?
Dwudniowe wybory - czy ich przeprowadzenie w Polsce byłoby możliwe? Co na ten temat mówi Konstytucja RP oraz orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego?