Tag: polecane

27 lutego 2023
Raje podatkowe - kraje stosujące szkodliwą konkurencję podatkową
Raje podatkowe, czyli kraje stosujące szkodliwą konkurencję podatkową przyciągają zainteresowanie wielu przedsiębiorców. Co mówi o nich prawo?
22 lutego 2023
Czym są ceny transferowe i jak prawidłowo prowadzić ich dokumentację?
Czym są ceny transferowe? Jak przygotować ich dokumentację i jakie limity obowiązują w 2022 roku? Co grozi za niesporządzenie dokumentacji?
2 września 2022
Wirtualne biuro w świetle polskiego prawa
Wielu przedsiębiorców wybiera wirtualne biuro zamiast tradycyjnego. Na czym polega ta usługa i co mówią o niej przepisy polskiego prawa?
17 sierpnia 2022
Ubezpieczenie samochodu - OC, AC, NNW, Assistance
Jakie ubezpieczenie samochodu możemy wybrać? Co warto wiedzieć na temat ubezpieczenia OC, AC, NNW czy Assistance? Dowiedz się więcej.
23 lipca 2021
Sprzedaż rękodzieła - jak robić to zgodnie z prawem?
Sprzedaż rękodzieła - jak robić to zgodnie z prawem? Jaką formę prowadzenia działalności wybrać? Jak wygląda kwestia opodatkowania?
16 lipca 2021
Forma prawna działalności gospodarczej – którą wybrać?
Forma prawna działalności gospodarczej - którą wybrać? Jakie są wady i zalety poszczególnych form? Dowiedz się więcej na ten temat.
18 maja 2021
Kiedy przedsiębiorcy przysługują prawa konsumenta?
Od 1 stycznia 2021 roku przedsiębiorcy mogą korzystać z niektórych instytucji ochrony konsumenckiej. Kiedy przedsiębiorca może być traktowany jak konsument?
14 kwietnia 2021
Czy pracownik może odmówić powrotu z pracy zdalnej do biura?
Praca zdalna w dobie pandemii COVID-19 – czy pracownik może odmówić powrotu z pracy zdalnej do biura? Kiedy przysługuje prawo do odmowy wykonania pracy?
12 kwietnia 2021
Uprawnienia do świadczeń z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji
Jakie świadczenia można uzyskać, przebywając na kwarantannie i w izolacji? Jaka jest podstawa wypłaty świadczeń chorobowych osobie poddanej kwarantannie?
9 kwietnia 2021
Czy można ubiegać się o odszkodowanie od linii lotniczych za lot niezrealizowany z uwagi na strajk personelu?
Odwołanie lotu z powodu strajku – czy można ubiegać się o odszkodowanie od linii lotniczych za lot niezrealizowany z uwagi na strajk personelu?