Tag: policja

2 sierpnia 2021
Nagrywanie przesłuchania na policji – czy jest możliwe?
Jak wygląda kwestia utrwalania czynności przesłuchania? Czy nagrywanie przesłuchania na policji jest dozwolone? Dowiedz się więcej.
22 grudnia 2020
Zakup kontrolowany i tzw. kontrolowane wręczenie łapówki
Zakup kontrolowany to czynność, która została wprowadzona do katalogu działań operacyjno-rozpoznawczych. Na czym polega i kto może tego dokonać?
7 grudnia 2020
Kto nie może zostać zatrzymany przez policję?
Kto nie może zostać zatrzymany przez policję? Wylegitymowanie a zatrzymanie – czym się różnią? Czy przedstawiciel mediów jest objęty immunitetem?
28 sierpnia 2020
Kontrola drogowa – kto i jak może ją przeprowadzić?
Każdy kierowca powinien mieć świadomość tego, na czym polega kontrola drogowa i kto ją przeprowadza. Czy wyłącznie policja może dać sygnał do zatrzymania?
3 lutego 2020
Nałożenie grzywny w drodze mandatu. Odmowa przyjęcia mandatu
Jakie są przesłanki nałożenia grzywny w formie mandatu? Dowiedz się, jakie skutki niesie za sobą odmowa przyjęcia mandatu.
29 października 2019
Kontrola osobista i sprawdzenie – jak wyglądają i kiedy są dozwolone?
Kontrola osobista a sprawdzenie - czym się różnią? Jak przebiega sprawdzenie? Kiedy może być przeprowadzona kontrola osobista?
11 października 2019
Czy Policja może zatrzymać nieletniego?
W szczególnych przypadkach Policja może zatrzymać i umieścić w policyjnej izbie dziecka, nieletniego powyżej 13. roku życia. Kiedy jest to możliwe?
9 października 2019
Nowe uprawnienia i obowiązki policji w czasie kontroli drogowej
Zdecydowana większość polskich kierowców narusza przepisy prawa o ruchu drogowym. Jakie nowe uprawnienia ma otrzymać policja podczas kontroli drogowej?
1 października 2019
Kiedy Policja może użyć paralizatora?
Paralizator elektryczny to obecnie jeden ze środków przymusu bezpośredniego znajdujący się w uzbrojeniu Policji. Kiedy Policja może użyć paralizatora?
25 września 2019
Czy można nosić koszulkę z napisem „Policja”?
Znalezienie ofert sprzedaży koszulek z napisem „Policja”, „ABW” czy „CBŚ” nie nastręcza większych problemów. Czy można nosić koszulkę z napisem "Policja"?
1 2 3 5