Tag: policja

29 października 2019
Kontrola osobista i sprawdzenie – jak wyglądają i kiedy są dozwolone?
Kontrola osobista a sprawdzenie - czym się różnią? Jak przebiega sprawdzenie? Kiedy może być przeprowadzona kontrola osobista?
11 października 2019
Czy Policja może zatrzymać nieletniego?
W szczególnych przypadkach Policja może zatrzymać i umieścić w policyjnej izbie dziecka, nieletniego powyżej 13. roku życia. Kiedy jest to możliwe?
9 października 2019
Nowe uprawnienia i obowiązki policji w czasie kontroli drogowej
Zdecydowana większość polskich kierowców narusza przepisy prawa o ruchu drogowym. Jakie nowe uprawnienia ma otrzymać policja podczas kontroli drogowej?
1 października 2019
Kiedy Policja może użyć paralizatora?
Paralizator elektryczny to obecnie jeden ze środków przymusu bezpośredniego znajdujący się w uzbrojeniu Policji. Kiedy Policja może użyć paralizatora?
25 września 2019
Czy można nosić koszulkę z napisem „Policja”?
Znalezienie ofert sprzedaży koszulek z napisem „Policja”, „ABW” czy „CBŚ” nie nastręcza większych problemów. Czy można nosić koszulkę z napisem "Policja"?
20 września 2019
Konsekwencje ucieczki przed policją
Co dzieje się w przypadku niezatrzymania się kierowcy do kontroli drogowej? Jakie są konsekwencje zignorowania funkcjonariusza i ucieczki przed Policją?
19 września 2019
Kiedy policja ma prawo strzelać?
Każdy funkcjonariusz wie, że użycie broni palnej, to uprawnienie, które dopuszczalne jest tylko w wyjątkowych sytuacjach. Kiedy policjant może użyć broni?
5 września 2019
Czym jest umorzenie rejestrowe?
Umorzenie rejestrowe, jak każde inne, kończy wszczęte uprzednio postępowanie. Sprawdź, czym różni się umorzenie rejestrowe od umorzenia "zwykłego".
16 sierpnia 2019
Znieważenie funkcjonariusza – co za to grozi?
Czym jest znieważenie funkcjonariusza? Czy mamy prawo skrytykować działania funkcjonariuszy? Gdzie jest dozwolona granica?
7 sierpnia 2019
Czy nagrywanie interwencji policji jest legalne?
Świadkowie różnego rodzaju interwencji chętnie pokazują w sieci wykonane nagrania. Czy nagrywanie policjanta jest legalne?