Tag: prokurator

24 maja 2021
Konieczność zawiadamiania prokuratora w sprawach o pozbawienie władzy rodzicielskiej? – postulat Ministerstwa Sprawiedliwości
Ministerstwo Sprawiedliwości postuluje, aby prokurator miał obowiązek udziału w sprawie, która dotyczy władzy rodzicielskiej - czy to dobry kierunek zmian?
26 kwietnia 2021
Zmiany w procedurze karnej uchwalone przez Sejm
Jakich zmian w procedurze karnej możemy się spodziewać w związku z wdrożeniem dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady? Dowiedz się więcej
13 stycznia 2020
Co to jest areszt wydobywczy?
Pojęcie „aresztu wydobywczego” sformułowane przez media i uczestników procesu na tle poszczególnych spraw sądowych. Czy areszt wydobywczy jest legalny?
18 grudnia 2019
Zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie osoby podejrzanej
Kiedy możliwe jest zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie osoby podejrzanej? Jakie przesłanki muszą zostać spełnione w takim przypadku?
20 listopada 2019
Udział prokuratora w sprawach cywilnych
Prokurator może żądać wszczęcia postępowania w każdej sprawie, jak również wziąć udział w każdym toczącym się postępowaniu. Jakie funkcje pełni prokurator w postępowaniu cywilnym?
23 kwietnia 2019
Czy warto pisać odpowiedź na akt oskarżenia?
Jest akt oskarżenia, powinna być zatem i odpowiedź. Czy ten rachunek zawsze się sprawdza? Procedura karna. Czy warto pisać odpowiedź na akt oskarżenia?
16 kwietnia 2019
Po żabocie go poznasz – kolory w świecie prawniczym
Toga jest częścią stroju prawnika. Kolor żabotu zależy od wykonywanego zawodu prawniczego. Sprawdź, jakie kolory są przypisane do poszczególnych profesji.
29 października 2018
Rewolucyjne zmiany w odpowiedzialności karnej spółek
7 sierpnia 2018
Obowiązki prokuratora w postępowaniu w przedmiocie tymczasowego aresztowania
Tymczasowe aresztowanie ulegnie zmianie na poręczenie majątkowe, z chwilą złożenia takiego poręczenia w kwocie 50.000 zł. Wejdź i zobacz okoliczności zmiany!
29 czerwca 2018
Hipnoza tymczasu
Tymczas, czyli tymczasowe aresztowanie może wiązać się z pewnymi absurdami. Jeśli chcesz dowiedzieć się, o czym właściwie mowa, warto kliknąć - więcej na kruczek.pl