Tag: rozwód

27 sierpnia 2021
Kiedy sprawa rozwodowa kierowana jest do mediacji?
Kiedy sprawa rozwodowa jest kierowana do mediacji? Jak wyglądają mediacje w sprawach rozwodowych? Dowiedz się więcej na ten temat.
16 sierpnia 2021
Separacja – jakie są jej skutki?
Jakie są skutki prawne separacji? Jakie są różnice między separacją a rozwodem? Czy istnieje obowiązek alimentacyjny między małżonkami w separacji?
21 lipca 2021
Rozwód, separacja i ustanie małżeństwa
Czym jest rozwód, czym separacja, a czym ustanie małżeństwa? Jakie niosą za sobą konsekwencje? Dowiedz się więcej na ten temat.
25 maja 2021
Rodzinne postępowanie informacyjne, czyli mediacja przed rozwodem
W sprawach o rozwód i separację szczególnie istotną kwestią jest dążenie do pojednania małżonków. Mediacja przed rozwodem – w jakich sytuacjach?
14 października 2020
Orzekanie o winie za rozkład pożycia małżeńskiego
Sąd orzekając rozwód stwierdza, po stronie którego z małżonków jest wina za rozkład pożycia małżeńskiego. Co to oznacza w praktyce?
6 października 2020
Czym jest rozwód międzynarodowy?
Czym jest rozwód międzynarodowy? Na jakich zasadach odbywa się taki rozwód? Dowiedz się więcej na ten temat.
8 listopada 2019
Co z opieką nad dzieckiem po rozwodzie?
Najważniejszą zasadą, jaką kieruje się sąd w kwestii opieki nad dzieckiem, jest zawsze jego dobro. Jak wygląda kwestia opieki nad dzieckiem po rozwodzie?
26 września 2019
Zmiana nazwiska własnego i dzieci po rozwodzie. Lepiej się pospieszyć!
Zmiana nazwiska po rozwodzie - jak przebiga procedura w przypadku zmiany u siebie oraz u dzieci? Dowiedz się, dlaczego nie warto zwlekać ze zmianą nazwiska!
6 sierpnia 2019
Kiedy sąd może odmówić rozwodu?
Orzecznictwo w kwestii odmowy udzielania rozwodów jest niespójne. W jakich przypadkach może nastąpić odmowa rozwodu przez sąd?
1 lipca 2019
Eksmisja sprawcy przemocy domowej z lokalu
Przemoc domowa – prawo nie pozostaje w tej kwestii bierne i wyposaża sądy w narzędzia umożliwiające odseparowanie sprawcy od jego ofiar. Eksmisja sprawcy