Tag: rozwód

30 czerwca 2020
Rozwód, separacja i ustanie małżeństwa
Czym jest rozwód, czym separacja, a czym ustanie małżeństwa? Jakie niosą za sobą konsekwencje? Dowiedz się więcej na ten temat.
8 listopada 2019
Co z opieką nad dzieckiem po rozwodzie?
Najważniejszą zasadą, jaką kieruje się sąd w kwestii opieki nad dzieckiem, jest zawsze jego dobro. Jak wygląda kwestia opieki nad dzieckiem po rozwodzie?
26 września 2019
Zmiana nazwiska własnego i dzieci po rozwodzie. Lepiej się pospieszyć!
Zmiana nazwiska po rozwodzie - jak przebiga procedura w przypadku zmiany u siebie oraz u dzieci? Dowiedz się, dlaczego nie warto zwlekać ze zmianą nazwiska!
6 sierpnia 2019
Kiedy sąd może odmówić rozwodu?
Orzecznictwo w kwestii odmowy udzielania rozwodów jest niespójne. W jakich przypadkach może nastąpić odmowa rozwodu przez sąd?
1 lipca 2019
Eksmisja sprawcy przemocy domowej z lokalu
Przemoc domowa – prawo nie pozostaje w tej kwestii bierne i wyposaża sądy w narzędzia umożliwiające odseparowanie sprawcy od jego ofiar. Eksmisja sprawcy
24 czerwca 2019
Podział majątku między małżonkami a podatek
NSA orzekł, że mężczyzna nie musi rozliczyć w PIT kwoty uzyskanej ze sprzedaży nieruchomości, której właścicielem stał się po rozwodzie
13 czerwca 2019
Znęcanie się nad mężem – brutalna żona surowo ukarana
Znęcanie się nad mężem. Brutalna kobieta, która znęcała się nad swoim mężem zarówno psychicznie, jak i fizycznie skazana na karę więzienia. Jaki wyrok?
4 kwietnia 2019
Uchwała SN: podział majątku po rozwodzie nie uwzględnia hipoteki
Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 28 marca 2019 roku zdecydował, że podział majątku po rozwodzie małżonków nie może uwzględniać kredytu hipotecznego.
14 marca 2019
Czy nieruchomość sfinansowana przez rodzica jednego z małżonków zalicza się do majątku wspólnego?
20 lutego 2019
Jawność rozprawy
Na czym polega jawność ropzrawy? Czy każdy może wziąć udział w dowolnej rozprawie w charakterze publiczności? Zapoznaj się z zasadą jawności.