Tag: spadek

25 marca 2021
Czym jest zapis testamentowy?
Zapis testamentowy to rodzaj rozrządzenia testamentowego. Dowiedz się, na czyją rzecz można ustanowić zapis testamentowy.
15 grudnia 2020
Wyłączenie spadku z masy upadłości
Czy prawo upadłościowe umożliwia wyłączenie spadku, który ze względu na pewne cechy nie nadaje się do spieniężenia lub jest trudno zbywalny?
14 grudnia 2020
Upadłość a nabycie spadku
Upadłość a nabycie spadku. Nabycie spadku po dniu ogłoszenia upadłości powoduje, że spadek ten automatycznie znajdzie się w masie upadłości.
22 września 2020
Skutki odrzucenia spadku
Co w praktyce oznacza odrzucenie spadku? Jakie są skutki odrzucenia spadku? Dowiedz się więcej na ten temat na Kruczek.pl!
3 września 2020
Przyjęcie spadku – jak złożyć oświadczenie o przyjęciu spadku?
Przyjęcie spadku - jak zrobić to prawidłowo? W jaki sposób odpowiednio złożyć oświadczenie o przyjęciu spadku? Dowiedz się więcej.
21 sierpnia 2020
Przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza. Czy na pewno zawsze najlepsze?
Przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza - co właściwie kryje się pod tym sformułowaniem? Czy zawsze jest to jedyne słuszne rozwiazanie? Sprawdź!
10 sierpnia 2020
Podatek od spadków i darowizn
Czym jest podatek od spadków i darowizn? Kto musi pamiętać o jego płatności? Do kiedy trzeba go zapłacić? Dowiedz się więcej.
14 maja 2020
Jak sporządzić testament?
Jak sporządzić testament, aby był on ważny i zabezpieczał interesy spadkodawcy oraz spadkobiercy? Dowiedz się więcej na temat testamentu.
20 lutego 2020
Kwoty wolne od podatku w przypadku spadków i darowizn
Ile wynoszą kwoty wolne od podatku w przypadku spadków i darowizn? Dowiedz się więcej, co na ten temat mówią przepisy prawa.
12 lutego 2020
Co to jest zapis windykacyjny?
Czym się charakteryzuje zapis windykacyjny? Dowiedz się, kiedy jest dopuszczalny, a w jakich sytuacjach będzie bezskuteczny.