Tag: spadek

22 września 2020
Skutki odrzucenia spadku
Co w praktyce oznacza odrzucenie spadku? Jakie są skutki odrzucenia spadku? Dowiedz się więcej na ten temat na Kruczek.pl!
3 września 2020
Przyjęcie spadku – jak złożyć oświadczenie o przyjęciu spadku?
Przyjęcie spadku - jak zrobić to prawidłowo? W jaki sposób odpowiednio złożyć oświadczenie o przyjęciu spadku? Dowiedz się więcej.
21 sierpnia 2020
Przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza. Czy na pewno zawsze najlepsze?
Przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza - co właściwie kryje się pod tym sformułowaniem? Czy zawsze jest to jedyne słuszne rozwiazanie? Sprawdź!
10 sierpnia 2020
Podatek od spadków i darowizn
Czym jest podatek od spadków i darowizn? Kto musi pamiętać o jego płatności? Do kiedy trzeba go zapłacić? Dowiedz się więcej.
14 maja 2020
Jak sporządzić testament?
Jak sporządzić testament, aby był on ważny i zabezpieczał interesy spadkodawcy oraz spadkobiercy? Dowiedz się więcej na temat testamentu.
20 lutego 2020
Kwoty wolne od podatku w przypadku spadków i darowizn
Ile wynoszą kwoty wolne od podatku w przypadku spadków i darowizn? Dowiedz się więcej, co na ten temat mówią przepisy prawa.
12 lutego 2020
Co to jest zapis windykacyjny?
Czym się charakteryzuje zapis windykacyjny? Dowiedz się, kiedy jest dopuszczalny, a w jakich sytuacjach będzie bezskuteczny.
6 lutego 2020
Co to jest zapis naddziałowy?
Artykuł 939 Kodeksu cywilnego przewiduje szczególne uprawnienie małżonka spadkodawcy – ustawowy zapis naddziałowy. Dowiedz się, na czym polega taki zapis.
13 stycznia 2020
Polecenie testamentowe – na czym polega?
Czym jest polecenie testamentowe? Jakie są warunki jego ustanowienia? Jakie obciążenia wynikają z niego dla spadkobiercy?
14 listopada 2019
Dziedziczenie zadłużenia - czy można uniknąć jego spłaty?
Dziedziczenie zadłużenia oznacza, że w skład spadku wchodzą także długi zmarłego. Co zrobić, gdy wiemy o istnieniu zadłużenia? Czy możemy uniknąć spłaty?