Tag: ubezpieczyciel

10 czerwca 2019
Zasada proporcji w umowie ubezpieczenia – czy taki zapis jest ważny?
Zasada proporcji w umowie ubezpieczenia. Im większa zapłata za polisę – tym proporcjonalnie wyższe świadczenie do uzyskania – czy taki zapis jest ważny?
7 czerwca 2019
Odpowiedzialność sprawcy wypadku za przyszłe skutki zdarzenia
Odpowiedzialność za przyszłe skutki wypadku - czyli jak zabezpieczyć się na przyszłość, nie znając jeszcze wszystkich kosztów związanych z wypadkiem?
26 lutego 2019
Ugoda z ubezpieczycielem. Uważaj, co podpisujesz
Preferowaną formą zakończenia sporu jest zawarcie ugody. Sprawdź, na co należy zwrócić szczególną uwagę przed podpisaniem ugody z ubezpieczycielem.
14 lutego 2019
Ustawa o kancelariach odszkodowawczych już w Sejmie
Kancelarie odszkodowawcze działają często w sposób wątpliwy etycznie. Nowa ustawa ma chronić poszkodowanych. Sprawdź, jakie zmiany czekają konsumentów.
5 lutego 2019
Żądasz odszkodowania od ubezpieczyciela? Może śledzić cię detektyw!
Żądasz odszkodowania od ubezpieczyciela? Może śledzić cię detektyw. Sprawdź, dlaczego poszkodowani powinni spodziewać się takich nietypowych kontroli.
23 stycznia 2019
Odszkodowanie z OC dopiero po zapłacie na rzecz poszkodowanego
Jeśli poszkodowany zwróci się bezpośrednio do sprawcy o naprawienie szkody, zobowiązany będzie musiał mu zapłacić z własnej kieszeni. Odszkodowanie z OC
14 stycznia 2019
Poślizgnięcie na hotelowym basenie. Kto odpowiada za szkodę?
Jak kształtuje się odpowiedzialność za szkodę w przypadku wypadku na hotelowym basenie. W jaki sposób można uzyskać odszkodowanie?
19 grudnia 2018
Odszkodowanie z OC a brak faktury za naprawę pojazdu
Spór z ubezpieczycielem to bolączka wielu kierowców. Czy można samodzielnie naprawić uszkodzony samochód, bez czekania na decyzją sądu? Sprawdź!
26 listopada 2018
SA: Jazda z pijanym kierowcą a przyczynienie się do powstania szkody
Ten, kto decyduje się jechać z osobą zagrażającą bezpieczeństwu w ruchu drogowym, powinien zostać obciążony konsekwencjami. Czy zawsze jest to słuszne?
9 listopada 2018
PZU na Życie zmienia klauzule
Dowiedz się, jakie działania PZU na Życie wzbudziły wątpliwości UOKiK. Czego dotyczyło postępowanie wyjaśniające? Jakie zmiany wprowadzi PZU na Życie?