Tag: więzienie

16 października 2019
Posiłki w zakładach karnych
Przepisy określają okoliczności, które powinno się uwzględniać przy ustalaniu norm wyżywienia osadzonych w zakładach karnych. Jak wyglądają posiłki w zakładach karnych?
17 września 2019
Widzenie w zakładzie karnym - jakie zasady obowiązują?
Kto może odwiedzać skazanego? Jak przebiega widzenie? Dowiedz się, jakie zasady obowiązują w trakcie widzenia w zakładzie karnym!
2 lipca 2019
Zadośćuczynienie dla urodzonego w więzieniu
Zadośćuczynienie dla urodzonego w więzieniu – czy osoba urodzona w więzieniu może liczyć w przyszłości na jakąś rekompensatę?
26 czerwca 2019
Tatuaże więzienne i ich znaczenie
Tatuaże więzienne, ich znaczenie i symbolika. Wejdź i dowiedz się czym są pagony więzienne!
16 maja 2019
Nowelizacja kodeksu karnego - analiza
Nowelizacja Kodeksu Karnego. Surowsza kara pozbawienia wolności, zero tolerancji dla przestępstw seksualnych, mniej premiowania więźniów. Co się zmeni?
16 kwietnia 2019
Nieudzielenie pomocy to przestępstwo
Świadek wypadku powinien mieć świadomość, że nieudzielenie pomocy jest przestępstwem. Jakie kary są przewidziane za nieudzielenie pomocy poszkodowanemu?
28 lutego 2019
Najgorsze więzienia na świecie. Nie chciałbyś tam trafić!
Dowiedz się, które więzienia na świecie uznawane są za najgorsze. Do tych zakładów karnych nigdy nie chciałby trafić żaden człowiek. TOP 20
30 stycznia 2019
Warunki bytowe skazanych 2019 - Kobiety nie dostają biustonoszy
Warunki bytowe skazanych - Jakie przedmioty otrzymują osadzone osoby? Dlaczego kobiety nie otrzymują przydziałowych biustonoszy?
19 października 2018
Zawarcie małżeństwa w zakładzie karnym - czy możliwy jest ślub w więzieniu?
Zawarcie małżeństwa w więzieniu - czy jest możliwe? Co mówi prawo o małżeństwie w zakładzie karnym? Wejdź i sprawdź, jak wygląda ślub w więzieniu!
12 października 2018
Dozór elektroniczny dla większej liczby przestępców
Dowiedz się więcej na temat nowych przepisów, które będą regulować dozór elektroniczny (SDE). Sprawdź, co się zmieni. Jakie mogą być konsekwencje?