Tag: wybory

30 czerwca 2020
Ważne terminy związane z II turą wyborów prezydenckich
Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca. Obowiązywać będą takie same procedury co w poprzednim głosowaniu. O jakich datach trzeba pamiętać, szczególnie na urlopie?
3 czerwca 2020
Wybory prezydenckie 2020 - ustalono nowy termin
Kiedy odbędą się wybory prezydenckie 2020? W jaki sposób będzie odbywać się głosowanie - tradycyjnie czy korespondencyjnie? Dowiedz się więcej!
23 października 2019
Do Sądu Najwyższego wpłynęły dwa protesty wyborcze
Komitet Wyborczy PiS złożył w Sądzie Najwyższym dwa protesty wyborcze przeciwko ważności wyborów do Senatu. Dowiedz się, jakie nieprawidłowości są zarzucane!
16 października 2019
Czy możliwe jest przeprowadzenie w Polsce dwudniowych wyborów?
Dwudniowe wybory - czy ich przeprowadzenie w Polsce byłoby możliwe? Co na ten temat mówi Konstytucja RP oraz orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego?
24 września 2019
„Wyborcze obiecanki cacanki” – czy obietnice wyborcze mogą być źródłem zobowiązań cywilnoprawnych?
Czy obietnice wyborcze mogą być źródłem zobowiązań cywilnoprawnych? Co na ten temat mówi prawo? Dowiedz się więcej, odwiedzając kruczek.pl
5 sierpnia 2019
Sąd Najwyższy stwierdził ważność wyborów do Parlamentu Europejskiego
Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego 2 sierpnia 2019 r. podjęła uchwałę w przedmiocie ważności wyborów do PE.
24 maja 2019
Niedowidzący przy urnach wyborczych – wystąpienie RPO
Trwa przygotowywanie lokali wyborczych z uwzględnieniem potrzeb wyborców z niepełnosprawnościami. Czy niedowidzący zagłosują bez problemu?
17 stycznia 2019
Wygaśnięcie mandatu i przedterminowe wybory a prawo
Wygaśnięcie mandatu i przedterminowe wybory. Co się dzieje w przypadku śmierci prezydenta miasta? Zamach na prezydenta Gdańska i przedterminowe wybory.
29 października 2018
Zarzuty karne a prawo do kandydowania w wyborach
Czy w dogrywce walki o fotel burmistrza może wziąć udział osoba oskarżona w procesie karnym o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu? Dowiedz się więcej.
23 października 2018
Podejrzewasz fałszerstwo wyborcze? Możesz zgłosić protest!