Gdzie zarejestrować znak towarowy?

15 stycznia 2020
hello world!

Znak towarowy możesz zarejestrować w trzech procedurach - krajowej, regionalnej i międzynarodowej.

W praktyce, miejscami które będą Cię interesować będą trzy placówki - Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej (dalej również jako: UPRP), Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (dalej również jako: EUIPO) i Światowa Organizacja Własności Intelektualnej (dalej również jako: WIPO).

W celu otrzymania ochrony prawnej na swój znak towarowy, powinieneś/powinnaś zarejestrować go w odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej.

Rejestracja znaku towarowego w Polsce

Gdzie zarejestrować znak towarowy w Poslce?

Logotyp Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej (UPRP)

Odpowiednią instytucją będzie Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej, którego siedziba mieści się przy Alei Niepodległości 188/192, 00-608 w Warszawie.

Główna siedziba Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej (UPRP)

Jak dojechać? - Mapa dojazdu

Pamiętaj, że prawo ochronne na znak towarowy zarejestrowany w UPRP zapewni Ci bezpieczeństwo jedynie na obszarze Polski. Nie musisz jednak ograniczać się do ziemi ojczystej. Ochrona znaku towarowego jest możliwa w dowolnym miejscu na świecie.

Rejestracja znaku towarowego w Unii Europejskiej

Gdzie zarejestrować znak towarowy by chronić go na terenie całej Unii Europejskiej?

Logotyp Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO)

Dokonaj formalnego zgłoszenia w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO). Siedziba instytucji znajduje się na terenie Hiszpanii, a dokładniej przy Av. de Europa, 4, 03008 w Alicante.

Główna siedziba Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO)

Jak dojechać? - Mapa dojazdu

Rejestracja znaku towarowego podczas procedury międzynarodowej

Gdzie zarejestrować znak towarowy, by chronić go w różnych krajach na całym świecie?

Logotyp Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO)

Każdy znak towarowy może otrzymać ochronę w wielu krajach jednocześnie na całym świecie. W tym celu nie wysyła się jednak nowego wniosku. Jest to jedynie rozszerzenie zabezpieczenia znaku, który został już zarejestrowany w na terenie Polski lub w Unii Europejskiej.

Innymi słowy, jeżeli posiadasz zabezpieczony znak towarowy przez UPRP lub EUIPO, możesz skorzystać z procedury ochrony międzynarodowej. Zgłoszenia dokonuje się się w Biurze Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) znajdującej się w Szwajcarii, a dokładniej przy Chemin de Mon-Soleil 1A, 1202 w Genewie.

Główna siedziba Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO)

Jak dojechać? - Mapa dojazdu

chevron-down
Copy link