Tag: najem

3 lutego 2021
Najem wirtualnego biura
Zapotrzebowanie związane z najmem ulega radykalnym zmianom. Powstają nowe możliwości, takie jak najem wirtualnego biura. E-biuro – czym jest i jak działa?
2 grudnia 2020
Naprawy konieczne w wynajmowanym mieszkaniu – czyj obowiązek?
Czy wynajmujący ma obowiązek dokonać napraw koniecznych rzeczy znajdujących się w wynajmowanym mieszkaniu? Dowiedz się więcej na kruczek.pl
11 września 2020
Jak wynająć mieszkanie? – Poradnik "krok po kroku"
Jak wynająć mieszkanie? Jak prawidłowo zawrzeć umowę najmu mieszkania? Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Dowiedz się więcej na temat najmu mieszkania.
29 maja 2020
Koronawirus a najem w Polsce
Koronawirus a najem - jak koronawirus wpłynął na najem mieszkań w Polsce? Dowiedz się więcej na ten temat na Kruczek.pl!
2 kwietnia 2020
Siła wyższa a czynsz najmu
Czy wynajmujący ma prawo pobierać czynsz za lokal, z którego nie można korzystać w założonym celu? Jaki wpływ ma siła wyższa na czynsz najmu?
4 marca 2020
Jakie prawa i obowiązki ma najemca?
W przepisach funkcjonują dwa pojęcia określające podmioty związane z umową najmu – wynajmujący i najemca. Jakie prawa i obowiązki ma najemca?
26 lutego 2020
Kiedy można eksmitować lokatora?
W jakich sytuacjach jest możliwa eksmisja lokatora? Jak wypowiedzieć umowę najmu i eksmitować lokatora? Kiedy można to zrobić?
24 lutego 2020
Czym jest czynsz? - Encyklopedia Prawa
Jak obliczyć czynsz za niepełny miesiąc? Czy czynsz może się przedawnić? Kiedy czynsz staje się kosztem podatkowym? Dowiedz się więcej na temat czynszu.
19 lutego 2020
Podnajem lokalu mieszkalnego - jak to zrobić legalnie?
Podnajem lokalu mieszkalnego - jak to zrobić legalnie? Dlaczego warto sporządzić umowę podnajmu lokalu? Czy można podnająć bez zgody wynajmującego?
17 lutego 2020
Umowa przedwstępna – wzór, cechy, pojęcie i funkcja
Umowa przedwstępna – cechy, pojęcie, funkcja i wzór umowy. Czym jest umowa przedwstępna? Kiedy warto sporządzić umowę przedwstępną?