Tag: najem

19 lutego 2020
Podnajem lokalu mieszkalnego - jak to zrobić legalnie?
Podnajem lokalu mieszkalnego - jak to zrobić legalnie? Dlaczego warto sporządzić umowę podnajmu lokalu? Czy można podnająć bez zgody wynajmującego?
17 lutego 2020
Umowa przedwstępna – wzór, cechy, pojęcie i funkcja
Umowa przedwstępna – cechy, pojęcie, funkcja i wzór umowy. Czym jest umowa przedwstępna? Kiedy warto sporządzić umowę przedwstępną?
13 lutego 2020
Odstąpienie od umowy najmu lokalu. Jak odstąpić od umowy najmu?
Odstąpienie od umowy najmu lokalu. Jak odstąpić od umowy najmu lokalu, żeby było skutecznie i zgodnie z prawem? Pobierz wzór odstąpienia od umowy najmu.
12 lutego 2020
Rozwiązanie umowy najmu lokalu. Jak rozwiązać umowę najmu?
Rozwiązanie umowy najmu lokalu. Jak rozwiązać umowę najmu lokalu, żeby było skutecznie i zgodnie z prawem? Pobierz wzór wypowiedzenia umowy najmu.
11 lutego 2020
Wypowiedzenie umowy najmu lokalu. Jak wypowiedzieć umowę najmu?
Wypowiedzenie umowy najmu lokalu. Jak wypowiedzieć umowę najmu lokalu, żeby było skutecznie i zgodnie z prawem? Pobierz wzór wypowiedzenia umowy najmu.
4 lutego 2020
Czym jest najem? Wszystko, co musisz wiedzieć przed podpisaniem umowy
Czym jest najem? Pytanie łatwe, lecz odpowiedź to inna bajka. Mnogość konfiguracji sprawa, że najem może stać się zarówno wrogiem, jak i przyjacielem.
16 grudnia 2019
Kilku lokatorów w jednym mieszkaniu. Aspekty prawne
Jak powinna wyglądać umowa najmu w przypadku kilku najemców? Czy lokatorzy między sobą również muszą się formalnie dogadać?
24 października 2019
Czy można eksmitować niepłacącego lokatora?
W jaki sposób poradzić sobie z niepłacącym lokatorem? Czy można go eksmitować? Sprawdź, jakie rozwiązania przewiduje prawo wobec niepłacącego lokatora!
7 października 2019
Kaucja – czyli jak najlepiej zabezpieczyć umowę najmu
Kaucja jest jednym z najbardziej popularnych zabezpieczeń występujących w umowie najmu. Sprawdź, co trzeba wiedzieć o kaucji w przypaku najmu!
23 września 2019
Kiedy najemca odpowiada za zniszczenia w wynajmowanym mieszkaniu?
Zwykłe użytkowanie czy ponadstandardowe zużycie? Dowiedz się, kiedy najemca odpowiada za zniszczenia w wynajmowanym mieszkaniu!