Tag: najem

31 sierpnia 2021
Powtórka przed egzaminem – ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego
Ustawa o ochronie praw lokatorów - co warto o niej wiedzieć? Dowiedz się więcej na jej temat na Kruczek.pl!
5 lipca 2021
Najem lokalu od osoby niebędącej właścicielem
Wynajęcie lokalu od osoby niebędącej właścicielem - czy taka umowa jest ważna? Czy wynajmujący musi być właścicielem lokalu użytkowego?
3 lutego 2021
Najem wirtualnego biura
Zapotrzebowanie związane z najmem ulega radykalnym zmianom. Powstają nowe możliwości, takie jak najem wirtualnego biura. E-biuro – czym jest i jak działa?
2 grudnia 2020
Naprawy konieczne w wynajmowanym mieszkaniu – czyj obowiązek?
Czy wynajmujący ma obowiązek dokonać napraw koniecznych rzeczy znajdujących się w wynajmowanym mieszkaniu? Dowiedz się więcej na kruczek.pl
11 września 2020
Jak wynająć mieszkanie? – Poradnik "krok po kroku"
Jak wynająć mieszkanie? Jak prawidłowo zawrzeć umowę najmu mieszkania? Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Dowiedz się więcej na temat najmu mieszkania.
29 maja 2020
Koronawirus a najem w Polsce
Koronawirus a najem - jak koronawirus wpłynął na najem mieszkań w Polsce? Dowiedz się więcej na ten temat na Kruczek.pl!
2 kwietnia 2020
Siła wyższa a czynsz najmu
Czy wynajmujący ma prawo pobierać czynsz za lokal, z którego nie można korzystać w założonym celu? Jaki wpływ ma siła wyższa na czynsz najmu?
4 marca 2020
Jakie prawa i obowiązki ma najemca?
W przepisach funkcjonują dwa pojęcia określające podmioty związane z umową najmu – wynajmujący i najemca. Jakie prawa i obowiązki ma najemca?
26 lutego 2020
Kiedy można eksmitować lokatora?
W jakich sytuacjach jest możliwa eksmisja lokatora? Jak wypowiedzieć umowę najmu i eksmitować lokatora? Kiedy można to zrobić?
24 lutego 2020
Czym jest czynsz? - Encyklopedia Prawa
Jak obliczyć czynsz za niepełny miesiąc? Czy czynsz może się przedawnić? Kiedy czynsz staje się kosztem podatkowym? Dowiedz się więcej na temat czynszu.