Tag: spółka z o.o.

16 lipca 2021
Forma prawna działalności gospodarczej – którą wybrać?
Forma prawna działalności gospodarczej - którą wybrać? Jakie są wady i zalety poszczególnych form? Dowiedz się więcej na ten temat.
11 czerwca 2021
Przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę prawa handlowego
Czy dopuszczalne jest przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę prawa handlowego? Na czym polega zasada kontynuacji?
15 kwietnia 2021
Księga udziałów w spółce z o.o.
Księga udziałów jest dokumentem informującym o tym, kto posiada udziały w danej spółce i w jakiej ilości. Sprawdź, co jeszcze musi zawierać księga udziałów.
9 kwietnia 2021
Zwołanie zgromadzenia wspólników w spółce z o.o.
Kiedy mamy do czynienia ze zwyczajnym, a kiedy z nadzwyczajnym zgromadzeniem wspólników. Jaka jest procedura zwołania zgromadzenia wspólników?
4 marca 2021
Kto może reprezentować spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością?
Jak wygląda kwestia reprezentacji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Sprawdź, kto i w jaki sposób może reprezentować spółkę z o.o.
4 lutego 2021
Likwidacja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością
Likwidacja spółki z o.o. – jak wygląda cała procedura, o czym należy pamiętać? Jakie obowiązki ciążą na likwidatorach? Dowiedz się więcej na ten temat.
5 stycznia 2021
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji
Spółka z o.o. w organizacji – kto reprezentuje spółkę w organizacji? Jak wygląda kwestia odpowiedzialności za zobowiązania spółki w organizacji?
11 marca 2020
Prawo żądania wyłączenia wspólnika spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z ważnych przyczyn
Kto i kiedy może żądać wyłączenia wspólnika współki z ograniczoną odpowiedzialnością? Dowiedz się więcej na temat z naszego artykyłu.
11 lutego 2020
Obowiązek określenia daty wypłaty dywidendy w spółce z o. o.
Kto ma obowiązek określenia daty wypłaty dywidendy w spółce z o.o.? Co w przypadku, kiedy data wypłaty dywidendy nie zostanie określona?
18 października 2019
Zgromadzenie wspólników spółki z o.o. możliwe również na odległość
Czy zgromadzenie wspólników spółki z o.o. jest możliwe na odległość? Jakie warunki muszą zostac spełnione, aby takie zgromadzenie mogło się odbyć?