Kategoria: Prawo nowych technologii

1 czerwca 2020
Czy powinniśmy wprowadzić prawa robotów?
Sztuczna inteligencja (SI) rozwija się w szybkim tempie. Realne wydają się dylematy co do ochrony tworów posługujących się tzw. „mocną SI”.
19 lipca 2019
Czy używanie FaceApp jest ryzykowne? Jakie zagrożenia niesie aplikacja do postarzania twarzy?
Coraz większą popularnością w sieci cieszy się aplikacja FaceApp. Sprawdź, czy używanie FaceApp niesie za sobą jakieś zagrożenia!
26 czerwca 2019
Zniesławienie i znieważenie w internecie – konsekwencje hejtu internetowego
Zniesławienie i znieważenie - obraźliwe wpisy w internecie mogą wypełniać znamiona przestępstw regulowanych w kodeksie karnym. Hejt internetowy karany
17 kwietnia 2019
UOKiK po raz kolejny ostrzega przed kryptowalutami
UOKiK wydał ostrzeżenie konsumenckie przed singapurską spółką wprowadzającą na rynek kryptowalutę DasCoin. Sprawdź, co wzbudziło podejrzenia.
9 kwietnia 2019
UOKiK apeluje do Apple i Google w sprawie polityki prywatności
Polityka prywatności - UOKiK apeluje do Apple i Google w sprawie zmiany praktyk dotyczących polityki prywatności sklepów z aplikacjami.
13 marca 2019
Sztuczna inteligencja - czy rzeczywiście nam zagraża?
Sztuczna inteligencja to dziedzina, która nadal wzbudza kontrowersje. Co tak naprawdę wymaga uregulowania przez prawo? Jak automatyzacja wpłynie na świat?
21 lutego 2019
Patenty Tesla Motors dla wszystkich?
Elon Musk ogłosił, iż „uwalnia" wszystkie patenty dotyczące elektrycznych samochodów. Czy ta decyzja okaże się przełomowa? Jak może wpłynąć na środowisko?
21 lutego 2019
Rewolucja prawna emoji - czy za emoji można iść do więzienia?
Emoji pojawiają się w wielu obszarach praktyki prawnej. Czy mogą stanowić materiał dowodowy? Czy za użycie obraźliwego symbolu można pójść do więzienia?
22 stycznia 2019
Facebook zablokował ci konto? Możesz to zgłosić do Ministerstwa Cyfryzacji
Zmiany w polityce portalu społecznościowego. Zablokowany Facebook – do kogo się odwoływać? Sprawdź jak odzyskać zablokowane konto! - kruczek.pl
14 listopada 2018
Czym jest eDowód?
Czym jest eDowód i w jaki sposób można go wykorzystywać? Czy można korzystać z eDowodu w telefonie? Dowiedz się więcej na ten temat.