Kategoria: Koronawirus a prawo

Niniejszy dział jest tworzony we współpracy z Kancelarią Nowakowski i Wspólnicy

14 czerwca 2021
Certyfikaty COVID
Unijny Certyfikat COVID (UCC) ułatwi bezpieczne i swobodne przemieszczanie się pomiędzy krajami Unii Europejskiej w czasie pandemii.
1 czerwca 2021
Spór o uproszczenie procedury uznania COVID-19 u personelu medycznego za chorobę zawodową
Przedstawiciele zawodów medycznych apelują o uproszczenie postępowania w sprawie uznania w ich przypadku COVID-19 za chorobę zawodową.
27 maja 2021
Paszporty szczepionkowe od 1 lipca
Paszport szczepionkowy ma umożliwić swobodne podróżowanie osobom zaszczepionym. Dowiedz się, jak ma wyglądać zielone zaświadczenie cyfrowe.
21 maja 2021
Gotowy projekt regulacji dotyczących pracy zdalnej
Warunki pracy zdalnej już wkrótce zostaną uregulowane prawnie. Ministerstwo Rozwoju zaprezentowało projekt ustawy o pracy zdalnej. Dowiedz się więcej
14 maja 2021
Wytyczne w sprawie zajęć w szkołach
Wiadomo już, kiedy powrót do szkół wszystkich dzieci. MEiN opublikowało wytyczne dotyczące organizacji zajęć w szkołach. Jakie zasady będą obowiązywać?
6 maja 2021
COVID-19: decyzja o wznowieniu medycznych zabiegów planowych
Wznowienie zabiegów planowych - nowe zalecenie NFZ, by od 4 maja wznowić ograniczoną lub zawieszoną realizację świadczeń medycznych wykonywanych planowo.
30 kwietnia 2021
Jak rozliczyć subwencję z PFR?
Rozliczenie subwencji z PFR - nadchodzi czas rozliczenia dofinansowania. Kiedy PFR umorzy nam subwencję w całości, a kiedy musimy ją zwrócić?
30 kwietnia 2021
COVID-19: aktualne zasady i ograniczenia
Możliwe luzowanie części obowiązujących dotąd obostrzeń. Jakie zmiany czekają nas w ciągu najbliższego miesiąca? Koniec z maseczkami na świeżym powietrzu?
30 kwietnia 2021
Wydłużenie terminów na rejestrację pojazdów
Rejestracja pojazdów – zgodnie z projektem, który przyjęła Rada Ministrów, termin na zarejestrowanie pojazdu zostanie wydłużony do 60 dni.
28 kwietnia 2021
Odwołane wesele z uwagi na pandemię COVID-19 – czy przysługuje zwrot zaliczki?
Czy w przypadku odwołania wesela z uwagi na sytuację pandemiczną w kraju przysługuje zwrot wpłaconych pieniędzy? Sprawdź, czy jest możliwy zwrot zaliczki.