Kategoria: Koronawirus a prawo

Niniejszy dział jest tworzony we współpracy z Kancelarią Nowakowski i Wspólnicy

26 maja 2020
Wznowienie biegu terminów procesowych i sądowych
Poza otwarciem restauracji czy salonów fryzjerskich „odmrożono” również działalność sądów. Nastąpiło więc wznowienie biegu terminów procesowych. Jak wygląda to w praktyce?
20 maja 2020
Koronawirus. Nowe zasady dla restauracji
Koronawirus - Nowe zasady dla restauracji. Co się zmieniło? Z kim możemy zjeść posiłek w restauracji? Dowiedz się więcej.
19 maja 2020
Obowiązek kwarantanny. Czy rodzina chorego na koronawirusa musi przejść kwarantannę?
Czy rodzina chorego na koronawirusa musi przejść kwarantannę? Kto ma obowiązek kwarantanny? Dowiedz się więcej na ten temat.
18 maja 2020
Koronawirus a kary administracyjne. GIS odrzuca większość wniosków o ukaranie!
Koronawirus - jakie kary administracyjne grożą za złamanie przepisów związku z koronawirusem? Czy trzeba płacić mandaty za złamanie obostrzeń?
14 maja 2020
Odmrażanie gospodarki – co zawiera III etap?
Odmrażanie gospodarki - co czeka nas w II etapie? Kiedy rozpocznie się II etap odmrażania gospodarki? Dowiedz się więcej.
14 maja 2020
Bon turystyczny. Kto otrzyma 1000 zł na wakacje?
Ministerstwo Rozwoju przychodzi z pomysłem na projekt mający pozytywnie wpłynąć na polski ruch turystyczny. Kto otrzyma bon turystyczny w wysokości 1000 zł?
14 maja 2020
Czy możliwa będzie prewencyjna konfiskata majątku?
Ministerstwo Sprawiedliwości chce wprowadzić przepisy, które mają umożliwić prewencyjną konfiskatę majątku. Czym będzie prewencyjna konfiskata majątku?
12 maja 2020
Koronawirus. Czynsze najmu w centrach handlowych
W życie weszła druga faza stosowania przepisów, które regulują czynsze najmu w centrach handlowych. Co dalej z relacjami wynajmujących i najemców?
11 maja 2020
Nowe regulacje antylichwiarskie na ratunek dłużnikom
W ramach tarczy antykryzysowej wprowadzono kilka instytucji prawnych do walki z lichwą. Co zawierają nowe regulacje antylichwiarskie?
30 kwietnia 2020
Jak koronawirus wpłynie na kontrakty piłkarzy?
Jak koronawirus wpłynie na kontrakty piłkarzy? Czy piłkarzy czekają obniżki wynagrodzeń? Dowiedz się więcej na ten temat.
1 2 3 8