Kategoria: Prawo oświatowe

20 lipca 2020
Uczeń w strukturze szkolnictwa w Polsce
Na drodze do sukcesu uczniowie napotykają też wiele porażek. W całej tej drodze pojawia się instytucja szkoły i nauczyciele zatrudnieni w jednostkach oświatowych.
1 lipca 2020
300 zł na wyprawkę dla ucznia - Program "Dobry start" 2020
Dzisiaj ponownie startuje program "Dobry Start". Oznacza to, że od 1 lipca można już ubiegać się o jednorazowe wsparcie pieniężne na tegoroczną wyprawkę szkolną.
3 czerwca 2020
Organizacja wypoczynku dla dzieci i młodzieży
Jak powinna wyglądać organizacja wypoczynku dla dzieci i młodzieży? Jakie aspekty prawne powinna uwzględniać? Dowiedz się więcej.
15 maja 2020
Powrót do szkół. Jak będą wyglądać zajęcia opiekuńcze według wytycznych MEN?
Jak będzie wyglądał powrót do szkół uczniów klas I-III? Co się zmieni i jak zostanie im zapewnione bezpieczeństwo? Sprawdź wytyczne MEN na ten temat.
11 października 2019
Dziecko ma daleko do szkoły? Gmina powinna zapewnić bezpłatny transport
Na obszarach wiejskich zdarza się, że odległość do najbliższej szkoły jest spora. Dowiedz się, kiedy gmina powinna zapewnić bezpłatny transport do szkoły!
8 października 2019
"Kolekcjonerskie" naklejki na legitymację studencką - co grozi za ich użycie?
Legitymacja studencka pozwala uzyskać wiele zniżek. Jej fałszowanie może prowadzić do poważnych konsekwencji. Co grozi za użycie podrobionej legitymacji?
10 września 2019
Czy nauka religii w szkole jest obowiązkowa?
Czy uczęszczanie na religię w szkole jest obowiązkowe? Jak w naszym kraju wygląda organizacja zajęć z tego przedmiotu? Dowiedz się na Kruczek.pl!
29 sierpnia 2019
Rok szkolny 2019/2020 – jak wypadają wolne dni?
Rok szkolny 2019/20 - kiedy wypadają wolne dni? Jak w tym roku zaplanowano ferie zimowe? Kiedy rozpoczynają się matury? Sprawdź na Kruczek.pl!
8 lipca 2019
Jak odwołać się od wyników matury? Szybki poradnik
Nie zgadzasz się z wynikiem egzaminu maturalnego? Masz podstawy do stwierdzenia, że egzaminator popełnił błąd? Sprawdź, jak odwołać się od wyników matury.
10 maja 2019
Prawo nauczycieli do strajku pod znakiem zapytania
Prawo nauczycieli do strajku – czy w czasie egzaminów powinno być zakazane, jeśli zagraża to dobru uczniów? Poznaj zdanie ekspertów prawa.