Kategoria: Prawo oświatowe

15 maja 2020
Powrót do szkół. Jak będą wyglądać zajęcia opiekuńcze według wytycznych MEN?
Jak będzie wyglądał powrót do szkół uczniów klas I-III? Co się zmieni i jak zostanie im zapewnione bezpieczeństwo? Sprawdź wytyczne MEN na ten temat.
11 października 2019
Dziecko ma daleko do szkoły? Gmina powinna zapewnić bezpłatny transport
Na obszarach wiejskich zdarza się, że odległość do najbliższej szkoły jest spora. Dowiedz się, kiedy gmina powinna zapewnić bezpłatny transport do szkoły!
8 października 2019
"Kolekcjonerskie" naklejki na legitymację studencką - co grozi za ich użycie?
Legitymacja studencka pozwala uzyskać wiele zniżek. Jej fałszowanie może prowadzić do poważnych konsekwencji. Co grozi za użycie podrobionej legitymacji?
10 września 2019
Czy nauka religii w szkole jest obowiązkowa?
Czy uczęszczanie na religię w szkole jest obowiązkowe? Jak w naszym kraju wygląda organizacja zajęć z tego przedmiotu? Dowiedz się na Kruczek.pl!
29 sierpnia 2019
Rok szkolny 2019/2020 – jak wypadają wolne dni?
Rok szkolny 2019/20 - kiedy wypadają wolne dni? Jak w tym roku zaplanowano ferie zimowe? Kiedy rozpoczynają się matury? Sprawdź na Kruczek.pl!
8 lipca 2019
Jak odwołać się od wyników matury? Szybki poradnik
Nie zgadzasz się z wynikiem egzaminu maturalnego? Masz podstawy do stwierdzenia, że egzaminator popełnił błąd? Sprawdź, jak odwołać się od wyników matury.
10 maja 2019
Prawo nauczycieli do strajku pod znakiem zapytania
Prawo nauczycieli do strajku – czy w czasie egzaminów powinno być zakazane, jeśli zagraża to dobru uczniów? Poznaj zdanie ekspertów prawa.
2 maja 2019
Nowelizacja ustaw o systemie oświaty i prawo oświatowe podpisana przez Prezydenta
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o systemie oświaty i ustawy –  Prawo oświatowe. Nowe przepisy dotyczą matur. Dowiedz się więcej.
29 marca 2019
Projekt nowej ustawy o nieletnich. Większe kompetencje dla dyrektorów szkół
Nowa ustawa o nieletnich. Jakie zmiany wprowadzi? Jakie uprawnienia zyska dyrektor szkoły? Sprawdź, jakie kary mogą zostać zastosowane wobec nieletnich! | kruczek.pl
25 lutego 2019
Spór wokół matury z matematyki - raport NIK
Zapoznaj się z raportem NIK dotyczącym nauczania matematyki w polskich szkołach. Kto odpowiada za niską zdawalność matury? Jak poprawić jakość kształcenia?