Kategoria: Prawo oświatowe

28 czerwca 2021
Projekt nowelizacji prawa oświatowego, a w nim o odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół
W projekcie nowelizacji prawa oświatowego znalazły się także regulacje dotyczące odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół. Dowiedz się więcej
14 maja 2021
Wytyczne w sprawie zajęć w szkołach
Wiadomo już, kiedy powrót do szkół wszystkich dzieci. MEiN opublikowało wytyczne dotyczące organizacji zajęć w szkołach. Jakie zasady będą obowiązywać?
31 marca 2021
Czy przedszkole może odmówić przyjęcia dziecka, które korzysta z pieluch?
Odmowa przyjęcia do przedszkola – czy przedszkole może odmówić przyjęcia dziecka, które korzysta z pieluch? Czy wymóg „odpieluchowania” ma podstawę prawną?
28 grudnia 2020
Matura 2021 – jakie zmiany czekają przyszłorocznych maturzystów?
Matura 2021 – minister edukacji narodowej zapowiedział zmiany, które obejmą egzaminy ósmoklasisty i maturalne w 2021 roku. Dowiedz się więcej na kruczek.pl
20 lipca 2020
Uczeń w strukturze szkolnictwa w Polsce
Na drodze do sukcesu uczniowie napotykają też wiele porażek. W całej tej drodze pojawia się instytucja szkoły i nauczyciele zatrudnieni w jednostkach oświatowych.
1 lipca 2020
300 zł na wyprawkę dla ucznia - Program "Dobry start" 2020
Dzisiaj ponownie startuje program "Dobry Start". Oznacza to, że od 1 lipca można już ubiegać się o jednorazowe wsparcie pieniężne na tegoroczną wyprawkę szkolną.
3 czerwca 2020
Organizacja wypoczynku dla dzieci i młodzieży
Jak powinna wyglądać organizacja wypoczynku dla dzieci i młodzieży? Jakie aspekty prawne powinna uwzględniać? Dowiedz się więcej.
15 maja 2020
Powrót do szkół. Jak będą wyglądać zajęcia opiekuńcze według wytycznych MEN?
Jak będzie wyglądał powrót do szkół uczniów klas I-III? Co się zmieni i jak zostanie im zapewnione bezpieczeństwo? Sprawdź wytyczne MEN na ten temat.
11 października 2019
Dziecko ma daleko do szkoły? Gmina powinna zapewnić bezpłatny transport
Na obszarach wiejskich zdarza się, że odległość do najbliższej szkoły jest spora. Dowiedz się, kiedy gmina powinna zapewnić bezpłatny transport do szkoły!
8 października 2019
"Kolekcjonerskie" naklejki na legitymację studencką - co grozi za ich użycie?
Legitymacja studencka pozwala uzyskać wiele zniżek. Jej fałszowanie może prowadzić do poważnych konsekwencji. Co grozi za użycie podrobionej legitymacji?