Kategoria: Prawo konstytucyjne

3 czerwca 2020
Wybory prezydenckie 2020 - ustalono nowy termin
Kiedy odbędą się wybory prezydenckie 2020? W jaki sposób będzie odbywać się głosowanie - tradycyjnie czy korespondencyjnie? Dowiedz się więcej!
25 maja 2020
Jak funkcjonuje system wspierania dziecka i rodziny?
Wsparcie rodziny jest niewątpliwie jednym z priorytetów w działalności polityki społecznej. Jak funkcjonuje system wspierania rodziny?
7 maja 2020
Wybory prezydenckie 2020. Czy zmiana kandydatów przed wyborami będzie możliwa?
Ustawa o korespondencyjnym trybie wyborów prezydenckich wejdzie w życie. Czy w takim razie zmiana kandydatów przed wyborami będzie możliwa?
7 maja 2020
Cisza wyborcza w mediach społecznościowych - co można, a czego nie?
Czy "lajkowanie" profilu kandydata może oznaczać złamanie ciszy wyborczej? Sprawdź, co warto wiedzieć na temat ciszy wyborczej w mediach społecznościowych!
5 maja 2020
Obywatelska inicjatywa ustawodawcza
Obywatelska inicjatywa ustawodawcza to narzędzie, dzięki któremu każdy ma przynajmniej teoretyczną szansę zmienić prawo. Jak to wygląda w praktyce?
8 kwietnia 2020
Konstytucja a koronawirus. Czy obecne ograniczenia praw i wolności obywatelskich są zgodne z konstytucją?
Koronawirus wymusił nieznane wcześniej ograniczenia praw i wolności obywatelskich. Konstytucja a koronawirus - czy Konstytucja RP była gotowa na epidemię? 
7 stycznia 2020
Encyklopedia Prawa - Referendum
Czym jest referendum? Jakie są jego rodzaje? Dowiedz się więcej na temat referendum ogólnokrajowego i lokalnego.
30 grudnia 2019
Jak powstaje ustawa?
Do końca trzeciego kwartału 2019 roku polski parlament uchwalił 17 500 stron ustaw. Jak to możliwe? Jak powstaje ustawa i kto ją tworzy?
23 października 2019
Do Sądu Najwyższego wpłynęły dwa protesty wyborcze
Komitet Wyborczy PiS złożył w Sądzie Najwyższym dwa protesty wyborcze przeciwko ważności wyborów do Senatu. Dowiedz się, jakie nieprawidłowości są zarzucane!
16 października 2019
Czy możliwe jest przeprowadzenie w Polsce dwudniowych wyborów?
Dwudniowe wybory - czy ich przeprowadzenie w Polsce byłoby możliwe? Co na ten temat mówi Konstytucja RP oraz orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego?