Kategoria: Prawo spadkowe

25 marca 2021
Czym jest zapis testamentowy?
Zapis testamentowy to rodzaj rozrządzenia testamentowego. Dowiedz się, na czyją rzecz można ustanowić zapis testamentowy.
10 lutego 2021
Notarialny Rejestr Testamentów
Notarialny Rejestr Testamentów to baza danych, do której wpisuje się testamenty. Czy każdy testament może zostać tutaj zarejestrowany?
15 grudnia 2020
Wyłączenie spadku z masy upadłości
Czy prawo upadłościowe umożliwia wyłączenie spadku, który ze względu na pewne cechy nie nadaje się do spieniężenia lub jest trudno zbywalny?
14 grudnia 2020
Upadłość a nabycie spadku
Upadłość a nabycie spadku. Nabycie spadku po dniu ogłoszenia upadłości powoduje, że spadek ten automatycznie znajdzie się w masie upadłości.
16 listopada 2020
Czym jest scheda spadkowa? Zaliczenia na schedę spadkową
Czym jest scheda spadkowa? Co wchodzi w skład schedy spadkowej? Dowiedz się więcej na ten temat na Kruczek.pl!
14 maja 2020
Jak sporządzić testament?
Jak sporządzić testament, aby był on ważny i zabezpieczał interesy spadkodawcy oraz spadkobiercy? Dowiedz się więcej na temat testamentu.
12 lutego 2020
Co to jest zapis windykacyjny?
Czym się charakteryzuje zapis windykacyjny? Dowiedz się, kiedy jest dopuszczalny, a w jakich sytuacjach będzie bezskuteczny.
13 stycznia 2020
Polecenie testamentowe – na czym polega?
Czym jest polecenie testamentowe? Jakie są warunki jego ustanowienia? Jakie obciążenia wynikają z niego dla spadkobiercy?
26 listopada 2019
Odwołanie testamentu i sporządzenie nowego
Kiedy możliwe jest odwołanie testamentu? W jaki sposób można odwołać testament? Dowiedz się więcej na temat odwołania testamentu!
14 października 2019
Zachowek – co warto o nim wiedzieć?
Czym jest zachowek? Dowiedz się, czy spadkodawca może ustanowić spadkobiercą dowolnie wybraną przez siebie osobę, nawet spoza kręgu swoich najbliższych.