Kategoria: Prawo spadkowe

16 listopada 2020
Czym jest scheda spadkowa? Zaliczenia na schedę spadkową
Czym jest scheda spadkowa? Co wchodzi w skład schedy spadkowej? Dowiedz się więcej na ten temat na Kruczek.pl!
14 maja 2020
Jak sporządzić testament?
Jak sporządzić testament, aby był on ważny i zabezpieczał interesy spadkodawcy oraz spadkobiercy? Dowiedz się więcej na temat testamentu.
12 lutego 2020
Co to jest zapis windykacyjny?
Czym się charakteryzuje zapis windykacyjny? Dowiedz się, kiedy jest dopuszczalny, a w jakich sytuacjach będzie bezskuteczny.
13 stycznia 2020
Polecenie testamentowe – na czym polega?
Czym jest polecenie testamentowe? Jakie są warunki jego ustanowienia? Jakie obciążenia wynikają z niego dla spadkobiercy?
26 listopada 2019
Odwołanie testamentu i sporządzenie nowego
Kiedy możliwe jest odwołanie testamentu? W jaki sposób można odwołać testament? Dowiedz się więcej na temat odwołania testamentu!
14 października 2019
Zachowek – co warto o nim wiedzieć?
Czym jest zachowek? Dowiedz się, czy spadkodawca może ustanowić spadkobiercą dowolnie wybraną przez siebie osobę, nawet spoza kręgu swoich najbliższych.
23 września 2019
Niegodność dziedziczenia
Niegodność dziedziczenia. Sprawdź, w jakich sytuacjach osoba uprawniona do zapisu, spadku albo zachowku może zostać uznana za niegodną dziedziczenia.
6 czerwca 2019
Testament sporządzony pod wpływem narkotyków - czy jest ważny?
Testament sporządzony pod wpływem narkotyków a jego ważność. Czy osoba przyjmująca leki o charakterze narkotycznym może samodzielnie sporządzić testament?
31 grudnia 2018
Przebaczenie uprawnionemu do zachowku uprzednio wydziedziczonemu testamentowo
Dowiedz się, czym może skutkować przebaczenie uprawnionemu do zachowku, uprzednio wydziedziczonemu testamentowo. Czy zachowa on prawo do zachowku?