Kategoria: Prawo medyczne i farmaceutyczne

16 grudnia 2019
Leczenie bez zgody pacjenta a prawo
Czy leczenie bez zgody pacjenta jest możliwe? Czy pozwala na to stan wyższej konieczności? Dowiedz się, co na ten temat mówią przepisy polskiego prawa!
6 grudnia 2019
Reklama substancji psychoaktywnych? Zakazana!
Co na temat substancji psychoaktywnych mówi polskie prawo? Dowiedz się, kiedy reklama substancji psychoaktywnych jest zakazana!
2 grudnia 2019
Stosowanie przymusu bezpośredniego wobec osób z zaburzeniami psychicznymi
Ustawa o ochronie zdrowia psychicznego reguluje kwestie stosowania przymusu bezpośredniego wobec osób z zaburzeniami psychicznymi. Jakie reguły obowiązują w takich przypadkach?
22 października 2019
Co prawo mówi o kwestiach zapobiegania chorobom?
W polskim prawie została uregulowana kwestia nieprzestrzegania nakazów lub zakazów związanych ze zwalczaniem chorób zakaźnych. Jakie są konsekwencje takich zaniechań?
30 września 2019
Reforma SOR, czyli co przyniosła nowelizacja ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej
1 lipca 2019 weszła w życie nowelizacja ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Jakie zmiany przyniosła reforma SOR?
12 września 2019
Czym jest klauzula sumienia?
Klauzula sumienia to pojęcie bardzo często pojawiające się w przestrzeni publicznej. Dowiedz się, czym jest klauzula sumienia!
11 września 2019
Podstawy prawne obowiązku szczepień
Obowiązek szczepień wiąże z zapobieganiem szerzenia się chorób zakaźnych u osób na terytorium Polski. Jakie są podstawy prawne obowiązku szczepień?
26 lipca 2019
Kto może stwierdzić zgon?
Stwierdzenie zgonu - czy jest prawnie uregulowanie? Jak wygląda stwierdzenie zgonu i dlaczego jest wymagane? Wejdź i dowiedz się, kto może stwierdzić zgon! - kruczek.pl
6 czerwca 2019
Testament sporządzony pod wpływem narkotyków - czy jest ważny?
Testament sporządzony pod wpływem narkotyków a jego ważność. Czy osoba przyjmująca leki o charakterze narkotycznym może samodzielnie sporządzić testament?
8 maja 2019
Jak się leczyć… marihuaną
Czy marihuana może być wykorzystywana w celach medycznych? Co mówi ustawa z listopada 2017 roku? Czy sprzedaż leczniczych konopi w Polsce jest legalna?