Kategoria: Prawo medyczne i farmaceutyczne

26 sierpnia 2020
Leczenie bez zgody pacjenta – czy jest możliwe?
Czy zgoda pacjenta na leczenie jest zawsze potrzebna? Czy leczenie bez zgody pacjenta jest możliwe? Jak te kwestie reguluje prawo?
5 czerwca 2020
Klonowanie a prawo. Czy można sklonować człowieka?
Klonowanie a prawo - czy można sklonować człowieka? Jakie jest stanowisko Polski w sprawie klonowania ludzi? Dowiedz się więcej.
22 maja 2020
Medycyna alternatywna a prawo
Medycyna alternatywna a prawo - czy stosowanie medycyny alternatywnej jest legalne? Czy można udzielać porad i zalecać praktyki alternatywne?
27 kwietnia 2020
Odmowa leczenia dziecka – czy lekarz jest bezradny?
Odmowa leczenia dziecka. Czy w takim wypadku medyk może zająć się dzieckiem bez zgody opiekuna? Dowiedz się więcej na ten temat.
30 marca 2020
Psycholog, psychoterapeuta, psychiatra – do kogo z jakim problemem?
Czy psycholog jest lekarzem? Czy psychoterapeuta może wystawić receptę? Psycholog, psychoterapeuta czy psychiatra - do kogo udać się ze swoim problemem?
16 marca 2020
Koronawirus a prawa człowieka. Wolność w czasach zarazy
Koronawirus a prawa człowieka - czy drastyczne ograniczenia swobód obywatelskich są zgodne z Konstytucją i uniwersalnymi prawami człowieka?
16 marca 2020
Czy podmiot leczniczy może odmówić świadczenia zdrowotnego?
Czy odmowa świadczenia zdrowotnego przez podmiot leczniczy jest możliwa? Czy coś grozi w przypadku takiej odmowy? Dowiedz się więcej.
13 marca 2020
Komu i w jakich sytuacjach przysługuje transport sanitarny?
Zdarzają się przypadki. w których koniecznością jest transport sanitarny. Komu i w jakich sytuacjach przysługuje transport sanitarny?
24 lutego 2020
Przyjmowanie korzyści za przepisywanie danego leku
Czy lekarz może przyjmować korzyści za przepisywanie leku? Co na ten temat mówią przepisy prawa farmaceutycznego? Dowiedz się wiecej.
6 grudnia 2019
Reklama substancji psychoaktywnych? Zakazana!
Co na temat substancji psychoaktywnych mówi polskie prawo? Dowiedz się, kiedy reklama substancji psychoaktywnych jest zakazana!
1 2 3 5