Kategoria: Ochrona środowiska

7 lipca 2021
Kąpiel w miejscu zabronionym – konsekwencje prawne
Kąpiel w miejscu zabronionym – jaka kara? Co grozi za pływanie w miejscu zabronionym? Gdzie można legalnie pływać? Czy zawsze nad wodą musi być ratownik?
7 kwietnia 2021
Opłata za plastikowe opakowania – już od lipca tego roku
Od lipca zostanie wprowadzona opłata za plastikowe opakowania, która ma wpłynąć na ograniczenie stosowania takich produktów. Ile wyniesie opłata produktowa?
12 listopada 2020
Szkolenia psów ratowniczych a zakaz puszczania psów luzem w lesie
Puszczanie psa luzem w lesie jest zakazane i grozi za to mandat. Luka w prawie powoduje, że zakaz dotyczy także szkolenia psów ratowniczych.
19 sierpnia 2020
Ładowanie elektrycznych samochodów w budynkach mieszkalnych – jest projekt rozporządzenia
Ministerstwo Klimatu opublikowało projekt rozporządzenia zawierający wytyczne odnośnie ładowania elektrycznych samochód w budynkach mieszklanych. Co zawiera projekt?
2 lipca 2020
Program "Moja Woda" wystartował. Kto może otrzymać dotacje?
Wystartował program "Moja Woda". Można już składać wnioski o dotację na instalacje zatrzymujące wody opadowe. Jak otrzymać dotację 5 tys. złotych?
15 czerwca 2020
Kody kreskowe na workach na śmieci? – możliwe zmiany w segregacji odpadów
Ministerstwo Klimatu zapowiada zmiany w sposobie segregacji odpadów. Jedną z nich mogą być kody kreskowe na workach na śmieci. Czy to dobre rozwiązanie?
18 maja 2020
Przedsięwzięcia proekologiczne – na co przedsiębiorca może uzyskać dofinansowanie z Unii?
Przedsiębiorcy, którzy pragną zadbać o środowisko, mogą uzyskać dofinansowania na przedsięwzięcia proekologiczne. Jak uzyskać środki z Unii Europejskiej?
29 kwietnia 2020
Zanieczyszczanie lasów - co za to grozi?
Zanieczyszczanie lasów - jakie są konsekwencje? Jakie działania są sprzeczne z prawem? Dowiedz się więcej na temat konsekwencji zanieczyszczania lasów.
28 kwietnia 2020
Co grozi za wypalanie traw?
Wypalanie traw a prawo Jaka kara grozi za utratę kontroli nad pożarem? Dlaczego ludzie wierzą, że tak użyźnią glebę? Co się z nią tak naprawdę dzieje?
10 kwietnia 2020
Kim jest regionalny dyrektor ochrony środowiska?
Kim jest regionalny dyrektor ochrony środowiska? Kto może go powołać lub odwołać? Jakie kompetencje posiada RDOŚ? Jaki wpływ ma na ochronę środowiska?