Kategoria: Prawo lotnicze

30 października 2019
Odszkodowanie za odwołany lot - możesz dostać nawet 600 euro!
Za odwołany lub opóźniony lot pasażer może uzsykać odszkodowanie lotnicze. Dowiedz się, kiedy możesz otrzymać nawet 600 euro odszkodowania za odwołany lot!
20 sierpnia 2019
Odszkodowanie za opóźniony lot wskutek wycieku paliwa – wyrok TSUE
Ważny wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dotyczący odszkodowania za opóźniony lot wskutek wycieku paliwa na pas startowy.
9 sierpnia 2019
Odszkodowanie za overbooking w liniach lotniczych
Overbooking jest praktyką, która jednych pasażerów doprowadza do rozpaczy, a innych cieszy co niemiara. Czy możliwe jest odszkodowanie za overbooking?
25 czerwca 2019
Co można spakować w bagaż podręczny do samolotu?
Co można zapakować do bagażu podręcznego, a co jednak lepiej zostawić w domu? Jak spakować kosmetyki do bagażu podręcznego? Bagaż podręczny: wymiary i waga.
16 maja 2019
Rzecznik Praw Pasażerów – kim jest i w czym może nam pomóc?
Rzecznik Praw Pasażerów to instytucja korzystna dla pasażerów, przewoźników i całego rynku lotniczego. Dowiedz się, jak działa, w czym i jak może ci pomóc.
26 lutego 2019
Ryanair i Wizz Air ukarane za politykę bagażową
Ryanair i Wizz Air ukarane. Czy wprowadzenie przez przewoźników opłat za duży bagaż podręczny jest niczym innym jak ukrytą podwyżką cen biletów?
28 grudnia 2018
Niestawienie się do wejścia na pokład a odpowiedzialność przewoźnika lotniczego
Czy dla odpowiedzialności przewoźnika powód niestawienia się pasażera do wejścia na pokład jest istotny? Sprawdź, co na ten temat mówi sąd.
18 grudnia 2018
Czy sąsiad może latać dronem nad moim domem? Naruszenie posiadania
Czy dron nad domem stanowi naruszenie posiadania? Czy sąsiad może cię podglądać? Co może właściciel nieruchomości? Co grozi za zestrzelenie drona?
4 października 2018
Koniec Ryanair w Polsce?
Miejsce znanych tanich linii lotniczych Ryanair zajmie polska spółka Warsaw Aviation. Czy zmiana ta przyniesie korzyści pracownikom Ryanair?
7 maja 2018
Projekt specustawy ma pomóc w powstaniu Centralnego Portu Komunikacyjnego