Kategoria: Kryminalne zagadki

10 maja 2021
Profiler kryminalny - na czym polega zawód następców Sherlocka?
Zawód profilera kryminalnego dla wielu może okazać się prawdziwą ciekawostką. Jak rozwiązuje się zagadki kryminalne w prawdziwym świecie?
28 stycznia 2021
"Albo ty, albo ja" - Warszawa Kryminalna
"Albo ty, albo ja" - Warszawa Kryminalna. Jedna z kilkunastu historii opisanych w książce Pani Heleny Kowalik.
7 maja 2020
Olga Hepnarova ostatnią kobietą, którą powieszono w Czechosłowacji
Kim była Olga Hepnarova? Dlaczego zamordowała osiem osób wjeżdzając ciężarówką w 25-osobowy tłum? Dlaczego skazano ją na "brutalny rodzaj powieszenia"?
27 kwietnia 2020
Bonnie i Clyde - historia najbardziej znanej pary przestępców
Bonnie i Clyde - historia prawdziwa. Poznaj historię jednej z najbardziej znanych gangsterskich par. Dowiedz się jak się poznali oraz dlaczego zginęli.
31 marca 2020
Seryjna morderczyni, którą kościół uznał za świętą
Kim była Olga Kijowska? Dlaczego dopuściła się strasznych zbrodni i doprowadziła do eksterminacji pewnej grupy etnicznej. Jak została "świętą"?
21 lutego 2020
Zabójstwo Versace (Andrew Cunanan)
Zabójstwo Versace 'go z 1997 r. wstrząsnęło całym światem mody. Za jego śmierć odpowiedzialny był Andrew Cunanan - seryjny morderca i "męska prostytutka".
10 stycznia 2020
Mary Bell – najmłodsza morderczyni na świecie
Mary Bell - kim była najmłodsza morderczyni świata? Dlaczego zabijała swoje ofiary mając zaledwie 11 lat? Jaką rolę pełniła jej przyjaciółka?
21 października 2019
Co przysługuje skazanemu po opuszczeniu zakładu karnego?
Osoby po wyjściu z więzienia mogą liczyć na pomoc pieniężną, jak i niepieniężną. Jakie są warunki jej przyznawania? Co przysługuje po wyjściu z więzienia?
18 października 2019
Jasmine Richardson - dziecko, które zleciło zabójstwo rodziny
Jasmine Richardson i Jeremy Steinke - para, która zamordowała całą rodzinę. Co doprowadziło 12-letnią dziewczynkę do zabójstwa członków swojej rodziny?
4 października 2019
Wykrywacz kłamstw (wariograf) – cechy, pojęcie, funkcja
Wykrywacz kłamstw (z ang. "Lie Detector"), w polsce szerzej znany jako wariograf lub poligraf. Czy rzeczywiście działa? Jak wygląda jego użycie w praktyce?
1 2 3 5